• Uniwersytet Dzieci

• Nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. Metodą pytań i doświadczeń uczniowie rozwijają myślenie naukowe, oparte na stawianiu pytań, planowaniu procesu badawczego i wyciąganiu wniosków z przeprowadzonych badań. Przy użyciu Metody Pytań i Doświadczeń dzieci pracują metodą projektu według schematu: pomysł - plan - przebieg - wyciąganie wniosków - podsumowanie. Podczas zajęć nasi uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię i przedsiębiorczość oraz uczą się pracować w zespole. Najważniejsze jednak jest rozbudzanie ich wyobraźni i ciekawości światem nauki.

Rok szkolny 2022/2023

Klasa 4B wzięła udział w projekcie „Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł?” realizowanym przez Uniwersytet Dzieci w Klasie. Uczniowie podczas ośmiu spotkań mieli okazję poznać różne aspekty i etapy procesu dążenia do celu. Celem zajęć było również pobudzenie ich kreatywności, i zachęcenie do przedsiębiorczości. Klasa miała okazję uświadomić sobie rolę współpracy i empatii oraz poznać swoje mocne i słabe strony.

Klasa 5B wzięła udział w projekcie „Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?”Podczas lekcji uczniowie będą działali zarówno zespołowo, jak i indywidualnie. Uczyli się czym jest asertywna i konstruktywna komunikacją oraz jak ją wykorzystywać w życiu, a także brali udział w ćwiczeniach pomagających w regulacji emocji. Dzięki projektowi uczniowie nauczyli się lepiej rozumieć siebie oraz innych. Celem zajęć było wzmocnienie poczucia ich własnej wartości, a także uważności oraz rozwijanie umiejętności komunikacji oraz nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji.