Nawigacja

 • Życzymy Wam powodzenia!

 • Młodzi odkrywcy w naszej szkole


 • KOLEJNY WIELKI SUKCES UCZNIA Z NASZEJ SZKOŁY

  W tegorocznym Przedmiotowym Konkursie z fizyki dla uczniów szkół podstawowych, organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, tytuł laureata zdobył Krystian Skórski, uczeń klasy 8b. Krystian znalazł się w czołówce najzdolniejszych fizyków w województwie, co wymagało od Niego ogromnego zaangażowania i wielogodzinnego przygotowania. Warto nadmienić, że jest On pierwszym laureatem tego prestiżowego konkursu w Przeworsku od 2017 r. Zaszczytny tytuł laureata daje również wiele przywilejów podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

  Bardzo serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów na przyszłość.

 • Konkurs Pięknego Czytania rozstrzygnięty

  "(...) każda książka jest żywym stworzeniem… Każda ma duszę i każda ma serce”. Kornel Makuszyński, „Szatan z siódmej klasy”

  Duszę i serce książki odkrywali nasi uczniowie biorący udział w III Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania. Zakończył się on sukcesem uczennic naszej szkoly, których prezentacje wybranych tekstów urzekły jury konkursu. I tak spośród 96 uczestników z 21 szkół laureatką 1 miejsca w kategorii klas 4-6 została Maja Słonina z kl. 4b. Drugie miejsce w kategorii klas 7-8 przypadło w udziale Marii Gorlach z kl. 7d. Naszą szkołę reprezentowali również:

  Milena Preisner 3c

  Michał Jarosz 1b

  Wiktor Buczek 3d

  Patrycja Kwiatkowska 5c

  Wiktoria Zdunek 4c

  Milena Drzystek 7a

  Wiktoria Domaradzka 7f

  Podczas gali w przeworskim Ratuszu wszyscy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

  Gratulujemy sukcesu uczestnikom!

 • Podziękowania

 • Sukces naszych uczniów w "Konkursie plastycznym na koszyczek wielkanocny"

  Miło nam jest poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w w "Konkursie plastycznym na koszyczek wielkanocny". Organizatorem konkursu była Fundacja Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce z siedzibą w Rzeszowie przy wsparciu Archiwum Państwowego w Przemyślu. Spośród 653 prac dzieci z województwa podkarpackiego jury wybrało aż 4 prace uczniów z naszej szkoły. Nagrody odebrali: Jagoda Sobala (kl. 4 c) i Adrian Telega (kl.4a), natomiast wyróżnienie otrzymały Zosia Obłoza (kl. 4b) i Maja Bytnar (kl. 4c). 
  Prace konkursowe były prezentowane na wystawie w  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. 
  Serdecznie gratulujemy! 

   

 • XX EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNEGO

  „Mistrz Matematyki Powiatu Przeworskiego 2022” to wspaniała zabawa matematyczna, dająca możliwość rywalizacji z innymi. To także szansa, zweryfikowania swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Konkurs ten ma wieloletnią tradycję i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli naszego powiatu. W etapie szkolnym wzięło udział 29 uczniów z klas siódmych i ósmych. Do Etapu Powiatowego Konkursu Matematycznego MISTRZ MATEMATYKI 2022 zakwalifikowało się 10 uczniów naszej szkoły: Jagoda Sznaj 8b, Antonina Szlachta 8b, Julia Głąb 8e, Milena Kolano 8c, Krystian Skórski 8b, Arkadiusz Motyka 8c, Martyna Stelmach 8a, Małgorzata Maternowska 8c, Maja Domka 7f, Jagoda Koterba 7a. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  W dniu 12.05.2022 r. odbył się etap powiatowy. Test konkursowy rozwiązywało 66 uczniów z 20 szkół naszego powiatu.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy niegasnącego zapału do zgłębiania wiedzy matematycznej i oczywiście dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.

  Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w czerwcu w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku. Nagrodzeni uczniowie i nauczyciele opiekunowie zostaną powiadomieni drogą e-mailową.

 • Marsz przeciw przemocy

 • Już w sobotę zapraszamy na Przeworski Maraton Pływacki!

  Informujemy, że  w związku z organizacją Podkarpackiej Ligi Maratonów Pływackich w dniu 21 maja 2022 r. kryta pływalnia będzie zamknięta dla klientów indywidualnych. Amatorów pływania zapraszamy w niedzielę!

 • VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej


  Dnia 13 maja 2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Przeworsku. Wokaliści prezentowali swoje piosenki w dwóch kategoriach: klasy I – IV i klasy V – VIII. Piosenki były wykonywane w języku angielskim i niemieckim.
  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8a Martyna Stelmach, która za wykonanie piosenki „Wind of Change” zyskała przychylność jury zdobywając III miejsce w swojej kategorii wiekowej.
  Serdecznie gratulujemy!

 • Poznajemy historię miejskiego ratusza oraz podziwiamy panoramę naszego miasta

  W dniu 13 maja dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy Biedronki poznały historię miejskiego ratusza.Następnie udały się na wycieczkę na wieżę widokową ratusza miejskiego i podziwiały panoramę naszego miasta.Rozpoznawały charakterystyczne budowle np.Kościół pw. Ducha Św., Klasztor Ojców Bernardynów,znajome osiedla i ulice, a nawet swoje domy.Dzieci zwiedziły także piwnice i znajdujące się tam eksponaty np.stary mechanizm zegara pracującego na wieży ratuszowej.Podczas wycieczki dzieci dostrzegły piękno naszego miasta,dziwiły się bardzo, że z góry jest tak rozległe i duże.

 • Przeworska Jedynka kuźnią najzdolniejszych uczniów na Podkarpaciu

  Nasza szkoła pojawiła się w rankingu gazety Nowiny wśród 27 szkół w województwie podkarpackim, w których są najzdolniejsi uczniowie. W ramach rankingu zebrano laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Na stronie internetowej Podkarpackiego Kuratorium Oświaty opublikowane są wyniki z prawie wszystkich tegorocznych konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. Dane dotyczą laureatów i finalistów, o uzyskaniu tych tytułów w konkursie decyduje liczba uzyskanych punktów. Uczniowie z najwyższą punktacją zostają laureatami. Dane aktualne są na 12 maja 2022 r. Czekamy jeszcze na wyniki konkursu z fizyki.

 • Martyna Stelmach laureatką Konkursu z Języka Polskiego i finalistką III Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych

       Uczennica klasy 8a - Martyna Stelmach po raz kolejny dowiodła swojej wszechstronnej wiedzy polonistycznej.

  W  Konkursie z Języka Polskiego organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz III Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych zmierzyła się z arcydziełami literatury polskiej i światowej oraz innymi tekstami kultury, dokonując ich analizy i interpretacji. Ważnym elementem każdego z konkursów była umiejętność formułowania różnych form wypowiedzi pisemnej. Dodatkowo uczestnicy musieli udowodnić znajomość tajników polskiej gramatyki.

  Wielką dumą napawa nas fakt, że Martyna została laureatką Konkursu z Języka Polskiego oraz finalistką III Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Dzięki odniesionym sukcesom uczennica będzie zwolniona z humanistycznej części egzaminu ósmoklasisty i zostanie przyjęta do wybranej szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności.

  Warto przypomnieć, że takie przywileje Martyna uzyskała już w klasie VII zdobywając tytuł finalisty olimpiady. Uczennica przygotowywała się do konkursów pod czujnym okiem pani Moniki Świtalskiej.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

  Dnia 13 maja 2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Przeworsku. Wokaliści prezentowali swoje piosenki w dwóch kategoriach: klasy I – IV i klasy V – VIII. Piosenki były wykonywane w języku angielskim i niemieckim.

  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8a Martyna Stelmach, która za wykonanie piosenki „Wind of Change” zyskała przychylność jury zdobywając III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Mamy laureata i finalistę Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego!

       W tegorocznym PRZEDMIOTOWYM KONKURSIE Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty sukces odniosło dwoje uczniów.

       Jagoda Sznaj - uczennica klasy 8b została LAUREATKĄ, zaś  Krystian Skórski - uczeń klasy 8b został FINALISTĄ tego prestiżowego konkursu. Znalezienie się w czołówce najlepszych matematyków w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu naszych uczniów.

  Warto nadmienić, że Jagoda zarówno w etapie wojewódzkim jak i rejonowym zdobyła maksymalną liczbę punktów.

  Uczennica swoją pasję do matematyki rozwija od najmłodszych lat, a od klasy siódmej realizuje indywidualny program nauczania z matematyki pod okiem pani Marzeny Jaśkowiec. Wspólnie z Krystianem uczestniczy również w zajęciach koła matematycznego.

   Jagodzie z tytułu wysokiej lokaty przysługuje wiele przywilejów. Osiągnięcie zostanie wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, tuż obok celującej oceny z matematyki. Uczennica zwolniona jest także z części matematycznej egzaminu ósmoklasisty. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z tej części egzaminu najwyższego wyniku. Tytuł laureata i finalisty to także dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

        Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga zarówno od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy.

  Jagodzie i Krystianowi bardzo gratulujemy i cieszymy się ich sukcesem.

   

 • Finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Bezpieczna Droga do Szkoły”

  W dniu 6 maja 2022r. w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu, odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Bezpieczna Droga do Szkoły”, którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu, pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego.

  Program wydarzenia obejmował konkurs w postaci quizu dotyczącego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz uroczyste rozdanie nagród.

  Laureatami konkursu zostali również uczniowie naszej Szkoły:

  W kat. klas 1-4:

  - I miejsce zdobyła uczennica kl. 4c – Martyna Cieśla,

  - a wyróżnienia zdobyło ośmioro uczniów z kl. 2d – Lena Domańska, Maja Franus, Kamil Kulpa, Michalina Luch, Lena Mielnicka, Jakub Paryła, Patrycja Perykasza i Kacper Szklarz.

  W kat. klas 5-8:

  - III miejsce zdobyła uczennica kl. 5c – Patrycja Kwiatkowska.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • XXXI Podkarpacki Konkurs Piosenki "O złoty klucz do sławy"

  28 kwietnia w sali widowiskowej Jarosławskiego Ośrodka Kultury odbył się XXXI konkurs piosenki "O złoty klucz do sławy".

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II d: Jan Blok i Viktoria Van Der Horst (opiekun: Bożena Sebzda).

  Laureatem konkursu został Jan Blok zdobywając wyróżnienie.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Akcja " Góra Grosza"

  Ostatni rok był dla wszystkich czasem wyzwań. Nowa sytuacja zmieniła myślenie i działania. Nauka zdalna, potem hybrydowa, wirtualne spotkania, miały na Nas ogromny wpływ. W naszej szkole, pomimo trudności, udało się wesprzeć działania akcji Góra Grosza i przeprowadziliśmy ją. Łącznie zebraliśmy 1116,94 złotych. Mimo trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, nadal pamiętamy o tych najsłabszych i najbardziej potrzebujących pomocy. Dzięki Wam udało się wesprzeć:
  - programy stypendialne dla ponad 100 dzieci,
  - psychologiczne warsztaty i konsultacje dla dzieci i ich opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu, pomogły ponad 1000 dzieci.
  - ponad 100 dzieci w Domach, w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.

  Dziękujęmy!

 • Jagoda Sznaj finalistką I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „1 z 10”

  W dniu 26 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Cmolasie odbył się Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „1 z 10”W finale wzięło udział dziesięciu najlepszych uczniów wyłonionych w pierwszej części konkursu, która odbyła się w formie pisemnej. Podczas ustnej formy konkursu finaliści odpowiadali na niejednokrotnie bardzo trudne i podchwytliwe pytania. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz patronatem medialnym przez “Tygodnik Korso Kolbuszowskie” oraz “Radio Cmolas”. 

  Wśród finalistów znalazła się uczennica naszej szkoły Jagoda Sznaj, która uplasowała się na 4 miejscu. 

   

  GRATULUJEMY!

   

   

 • Informacja

strona: