• MIĘDZYNARODOWY PROJEKT eTWINNING

          • W tym roku szkolnym, klasa 5 b uczestniczyła w Międzynarodowym Projekcie "Getting to know each other.” Projekt został realizowany na platformie eTwinnning, łączącej nauczycieli z całego świata. Naszymi partnerami byli uczniowie z Hiszpanii, z którymi realizowaliśmy następujące zadania: 1. Where are we from?- Skąd jesteśmy? – stworzenie prezentacji dotyczących naszego państwa. 2. Who’s who? - Kto jest kim? – stworzenie padletu z krótkim opisem każdego ucznia. Na podstawie opisu, partner projektu, musiał odgadnąć kto jest kim na zdjęciu. 3. My region.- Mój region. – nagranie krótkich filmów, opisujących m.in.: polską kuchnię, szkołę, sport, sławnych polskich sportowców, miejsca, które warto zwiedzić. Na podstawie filmów stworzenie quizu na platformie Kahoot, aby sprawdzić wiedzę Hiszpanów na temat naszego Państwa. Celem projektu było doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim, wzbudzenie zainteresowania nauką języków obcych, doskonalenie umiejętności informatycznych, a przede wszystkich integracja i zacieśnianie więzi wśród uczniów klasy 5b. Realizacja projektu powiodła się i sprawiła uczniom dużo radości.

             

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ,,LEON " - sesja wiosenna

          • Celem konkursu było odkrywanie uzdolnień dzieci, zachęcanie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności.

            Miło nam poinformować, że w konkursie wzięło udział 5198 uczniów klas pierwszych z całej Polski.

            Wśród naszych uczestników są laureaci co cieszy nas bardzo.

            A są to:

            Tonia Zuzanna - kl. 1b - 95% - III miejsce + nagroda książkowa

            Kubusiak Patryk - kl. 1b - 85% - VII miejsce

            Niemiec Emilia - kl. 1b - 73% - XII miejsce

            Malik Liliana - kl. 1b - 66% - XV miejsce

            Gratulujemy!!!

            Życzymy dalszych sukcesów.

          • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS ÓSMYCH 2015-2023

          • W dniu 20 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych. Uroczystość rozpoczęła się przekazaniem z ceremoniałem sztandaru szkoły klasom siódmym. Następnie głos zabrała pani dyrektor szkoły Barbar Motyka podsumowując pracę uczniów podczas całej ich edukacji w naszej szkole. Uczniowie wyróżniający się zostali wpisani do księgi zasłużonych w kategoriach: nauka, sport, osiągnięcia artystyczne, wolontariat, poczet sztandarowy.

            W kategorii nauka wpisem zostały uhonorowane następujące uczennice:

            Milena Drzystek, 8a, Oliwia Homik, 8b, Martyna Preisner, 8d, Milena Piwko, 8e, Iga Skawina, 8e. W kategorii sport: Kamial Warchoł, 8a, W kategorii osiągnięcia artystyczne: Wiktoria Domaradzka, 8f, Urszula Kojder, 8a.

            W kategorii wolontariat: Milena Drzystek, Jagoda Koterba, Milena Piwko, Jagoda Kulas, Kinga Misiąg, Gabriela Mędzela, Maria Gorlach, Maria Trelka, Maja Siuśta, Gabriela Zawadzka.

            Poczet sztandarowy był reprezentowany przez następujących uczniów: Mielna Drzystek, Urszula Kojder, Milena Piwko, Jagoda Koterba, Martyna Preisner, Kinga Misąg, Karol Stącel, Kamil Fołta, Filip Zawadzki, Michał Jurkiewicz.

            Statuetki „Wiktora” otrzymali uczniowie za osiągnięcia sportowe, a byli to: Milena Drzystek, Urszula Kojder, Maciej Baj, Kamila Warchoł, Kacper Olejarka, Laura Szawan.

            Nagrodzeni zostali uczniowie z poszczególnych klas kończący szkołę z wyróżnieniem. Uczniowie ze średnią co najmniej 5,0 otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice wyróżniających się uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom za aktywny udział w życiu klasy i szkoły. Pożegnano również długoletniego Przewodniczącego Rady Rodzików pana Andrzeja Drzystka. Uroczystą akademię zakończyła część artystyczna. Najpierw zobaczyliśmy scenkę kabaretową z życia szkoły, następnie usłyszeliśmy kilka utworów muzycznych. Uczniowie w prezentacji multimedialnej pokazali swoje wspomnienia z lat szkolnych, a na koniec złożyli podziękowania dla rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły.

            Kochani Uczniowie, życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu. Nie bójcie się marzyć!

          • "Każdy inni- wszyscy równi"

          • W ramach Ogólnopolskiego Projektu Społeczno-Edukacyjnego pod nazwą „Każdy inny-wszyscy równi” nasza placówka podjęła inicjatywę i działania zmierzające do zapoznania uczniów z tematyką niepełnosprawności w szkole i w środowisku pozaszkolnym. Przez cały rok szkolny 2022/2023 w ramach projektu każdego miesiąca realizowany był temat związany z niepełnosprawnością. Zajęcia pozwoliły uczniom na spotkania z osobami, które doświadczyły niepełnosprawności lub na co dzień pracują z takimi osobami. W naszej szkole obchodziliśmy m.in. Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących, Dzień Dzieci z porażeniem mózgowym, Dzień ŚWiadomości Dysleksji, Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych, Światowy Dzień Zespołu Downa, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, Światowy Dzień Epilepsji. Uczniowie podchodzili do zajęć z zaciekawieniem i zaangażowaniem. Niekiedy zdarzały się im tematy bliskie, znane z najbliższego otoczenia, a niekiedy takie, o których nigdy nie slyszeli ani słowa. Przez cały rok przy pokoju pedagoga funkcjonował kącik czytelniczy „Książki bez barier”, gdzie uczniowie mogli samodzielnie zgłębiać swoją wiedzę na wybrany temat. Na koniec projektu przeprowadzone zostało spotkanie dot. „Savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych”, czyli jak reagować kiedy spotykamy osoby z niepełnosprawnością. Wiele osób podczas zajęć próbowało sobie wyobrazić jak wygląda życie osoby niewidomej, niesłyszącej, z niepełnosprawnością ruchową. Koordynatorami projektu były Panie: I. Bednarz, I. Drobotowicz, M. Nikodem-Kądziołka i A. Trząsalska. Mamy nadzieję, że spotkania te pozwoliły uwrażliwić uczniów i pokazały jak wygląda życie osób z różnymi niepełnosprawnościami, których spotykamy w naszych środowiskach rodzinnych, szkolnych, podwórkowych. 

            Wszyscy mamy jednakowe prawa do szacunku, miłości i rozwijania sie zgodnie ze swoimi predyspozycjami .

          • SPRAWOZDANIE Z WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • Jednym z najważniejszych praw demokracji jest możliwość wybierania swoich przedstawicieli, co w realiach szkoły oznacza, że wszyscy uczestniczymy w wyborach na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

            Tegoroczne wybory odbyły się 16 czerwca, a poprzedziła je trwająca 7 dni kampania wyborcza.

            Do pełnienia tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji zgłosiło się siedmiu kandydatów: Oliwia Kundera, Anna Stelmach, Maria Czerwonka, Julia Choma, Sebastian Trojnar, Dawid Ryfa, Wiktoria Kowal.
            Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkim opisem swoich zainteresowań, ciekawych planów i ambicji.

            Już po raz kolejny nasze szkolne wybory przypominały wybory państwowe. Wyborcy głosowali jak dorośli, czyli z zastosowaniem podobnych procedur i w podobnych warunkach. Lokal wyborczy otwarty został dla wyborców o godzinie 8.00. Uczniowie mogli oddać głos na wybranego przez siebie kandydata. Karty do głosowania wrzucano do urny, która została opróżniona o godzinie 12.10, po zamknięciu lokalu wyborczego.

            Po podliczeniu głosów wypełniono protokół i opublikowano wyniki.

            Na podstawie ilości zdobytych głosów powołany został zarząd SU  
            na  rok szkolny 2023/2024 w składzie:

            Przewodniczący: Maria Czerwonka - kl. Vc
            Zastępca: Sebastian Trojnar - kl. VIIa
            Skarbnik: Wiktoria Kowal kl. VIIb
            Sekretarz: Dawid Ryfa kl. VIIb

            Nad prawidłowym przebiegiem głosowania  nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekunowie SU.

            Nowej radzie Samorządu Uczniowskiego gratulujemy!!!  Życzymy wytrwałości i pomysłowości w organizowaniu zaplanowanych obietnic.

             

          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY 2023

          • 16 marca 2023 r. 93 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2023. Dzień ten to WIELKIE ŚWIĘTO MATEMATYKI.

            Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Wspólna dla wszystkich krajów jest data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

            W Konkursie przyznaje się następujące tytuły: a) laureat, b) wynik bardzo dobry, c) wyróżnienie. Nagrody dla laureatów, nagrody za wynik bardzo dobry i nagrody za wyróżnienie przyznają Komitety Regionalne. Ogłoszenie wyników nastąpiło w maju, a rozdanie nagród i dyplomów 16.06.2023 r.

            Miło jest nam poinformować, że kilkoro uczniów zdobyło następujące tytuły, a są to:

            Kategoria Żaczek – klasa 2 szkoły podstawowej: KOWAL ALEKSANDER – wyróżnienie

            Kategoria Maluch – klasa 3 szkoły podstawowej: SŁOMA OSKAR – wyróżnienie

            Kategoria Beniamin – klasa 5 szkoły podstawowej: KUBUSIAK ZUZANNA – wynik bardzo dobry

            Kategoria Beniamin – klasa 6 szkoły podstawowej: GŁOWACZ KACPER – wyróżnienie; MARLENA DYRKACZ – wyróżnienie; RAMUS BARTOSZ – wyróżnienie.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY. 

          • "Językowy Zawrót Głowy"

          • Po raz pierwszy nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Językowy zawrót głowy ". Projekt został realizowany we współpracy nauczycieli języka angielskiego oraz niemieckiego. Zadania, które zostały wykonane w roku szkolnym 2022/2023 są następujące:

            Moduł I: „Szlakiem Azji i Ameryki”

            • Poznaj ten kraj.  -  stworzenie lapbooków na temat Chin, Kanady oraz Brazylii.
            • Odkrywcy Ameryki...? stworzenie lapbooków dotyczących odkrycia Ameryki
            • Pozdrowienia z Ameryki lub Azji. –wykonanie pocztówek zawierających charakterystyczne symbole Stanów Zjednoczonych oraz krajów Azji

             

            Moduł II – „Międzynarodowy Misz – Masz”

             

            • Językowe koło fortuny. – wykonanie interaktywnego koła fortuny
            • Napisz do mnie chociaż krótki list. – wymiana kartek wielkanocnych, napisanych w języku niemieckim ze szkołą podstawową w Chałupkach
            • Uważaj na te słowa. - wykonanie słowników homonimów.
            • „Bez Granic” - udział w warsztatach prowadzonych przez trzy wolontariuszki ze Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO.

             

            Moduł III „W krainie sztuki”

             

            • Kreatywna Flaga. - wykonanie flag różnych państw.
            • Historia tańca – poznanie historii walca angielskiego

            Realizacja wszelkich zadań projektowych miała bardzo pozytywny wpływ i dała uczniom możliwość na poszerzenie wiedzy o innych krajach dzięki wykorzystaniu technologii informacyjnej, kształtowała postawę tolerancji i akceptacji wobec innych kultur. Udział w projekcie i realizacja poszczególnych zadań zagwarantowała naszej społeczności szkolnej ogrom satysfakcji z naszych wspólnych przedsięwzięć. Uśmiech i zadowolenie dzieci i młodzieży po każdym zrealizowanym zadaniu był najlepszą oceną naszych wspólnych działań.

          • Dzień Matki i Ojca

          • 16 czerwca uczniowie klasy 3D zaprezentowali krótki program słowno-muzyczny z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.

            Dzieci w wyjątkowy sposób wyraziły podziękowania dla swoich rodziców  za trud włożony w opiekę i wychowanie. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach zebranych gości malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech.

            Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoich rodziców własnoręcznie wykonanymi prezentami.

            Występ  został przygotowany pod opieką pani Bożeny Sebzdy.

            Nagranie i montaż: Monika Wyczawska

            Do nagrania wystąpienia uczniów wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

          • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ,,ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ"

          • Z radością informujemy, że uczniowie klasy 1b w Ogólnopolskim Konkursie,,Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej" na poziomie klas I - III tytuł Laureata Konkursu otrzymali następujący uczniowie:

            - Antoni Kisiel 285 punktów, 6 miejsce w kraju

            - Emilia Niemiec 275 punktów, 8 miejsce w kraju

            - Igor Krutysz 270 punktów, 9 miejsce w kraju

            - Oliwia Solak 260 punktów, 11 miejsce w kraju

            - Jan Wichot 250 punktów, 13 miejsce w kraju

            - Amelia Chyba 245 punktów, 14 miejsce w kraju

            - Weronika Dąbek 240 punktów, 15 miejsce w kraju

            - Laura Bukowińska 230 punktów, 17 miejsce w kraju

            - Liliana Malik 230 punktów, 17 miejsce w kraju

            - Mateusz Pinkowicz 220 punktów, 19 miejsce w kraju

            - Grzegorz Kowal 215 punktów, 20 miejsce w kraju

            - Wiktoria Tytuła 215 punktów, 20 miejsce w kraju

            Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia: 315

            Przyznane tytuły są dowodem na sumienną i pilną pracę oraz niezwykłe umiejętności naszych zwycięzców.

            Gratulujemy wszystkim Laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

            Za inspirowanie uczniów do poszerzenia wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań i pasji, nasza szkoła została uhonorowana CERTYFIKATEM PLACÓWKI ROZWIJAJĄCEJ TALENTY.

          • III miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt

          • 14 czerwca w Kolbuszowej odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt. Nasze uczennice, pod opieką Pana Rafała Długosza zajęły III miejsce na podium. W zawodach brało udział 26 drużyn z województwa podkarpackiego, więc tak wysokie miejsce jest ogromnym sukcesem naszych dziewcząt.

            Zespół dziewcząt w składzie:Gabriela Puka, Roksoliana Vatseba, Amelia Wyczawska, Martyna Sobień, Zuzanna Sochacka, Milena Trojnar, Liliana Boratyn. 

            Serdecznie gratulujemy.

          • WYCIECZKA DO NAŁĘCZOWA - KAZIMIERZA DOLNEGO - SANDOMIERZA

          • W dniach 6-7 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 6b i 6c oraz kilku uczniów z klasy 7b i 8e wzięli udział w wycieczce szkolnej: Nałęczów – Kazimierz Dolny – Sandomierz.

            Pierwszym etapem naszej dwudniowej wycieczki był spacer po Parku Zdrojowymw Nałęczowie. To jedno z najpopularniejszych polskich uzdrowisk funkcjonujące od XIX wieku. ,,Do wód nałęczowskich’’ przybywało wiele znanych postaci m.in.: Bolesław Prus, Stefan Żeromski, Henryk Sienkiewicz. Na terenie uzdrowiska Nałęczów występują dwa rodzaje wód wykorzystywane do celów leczniczych.

            Kolejnym punktem na naszej liście był Kazimierz Dolny, niezwykle malownicza miejscowość położona na prawym brzegu Wisły. Zabytkowymi uliczkami zwiedzaliśmy Rynek z renesansowymi kamienicami. Udaliśmy się również na Górę Trzech Krzyży, zatrzymując się na moment przy kościele św. Jana Chrzciciela, gdzie można podziwiać jedne z najstarszych organów w oprawie modrzewiowej. Po zakupieniu pamiątek i chwili wytchnienia udaliśmy się w kierunku Sandomierza, zwanego kiedyś ,,Małym Rzymem’’. Tam mieliśmy zaplanowany wieczorny rejs statkiem po Wiśle, podczas którego podziwialiśmy panoramę miasta i słuchaliśmy opowieści kapitana o historii i legendach Sandomierza.

            Drugiego dnia wyruszyliśmy odkryć Sandomierski Kufer Skarbów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej. Panorama miasta, rzeka Wisła, piękne budowle wzniesione na siedmiu wzgórzach to świetna okazja na zrobienie zdjęć. Dalej udaliśmy się na spacer Podziemną Trasą Turystyczną. Półtorakilometrowy marsz zespołem dawnych miejskich piwnic i składów zakończył się przed budynkiem Ratusza. Ciekawą atrakcją była Zbrojownia Rycerska. Tutaj mogliśmy przebrać się w stroje rycerskie oraz wysłuchać niezwykle zabawnego wykładu dotyczącego rycerskiego kunsztu i historii miasta. Po zwiedzaniu dzieci miały czas wolny, by zakupić pamiątki i udać się na spacer  śladami ,,Ojca Mateusza’’. Zachwyceni urokiem Sandomierza wsiedliśmy do autokaru
            i udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Na pożegnanie każdy uczestnik podróży otrzymał koguta - symbol Kazimierza. Opiekę na wycieczce sprawowały panie: Barbara Dryniak, Katarzyna Szlęk, Anna Trząsalska.

            Wycieczka szkolna to czas nauki, poznawania nowych miejsc, to czas zabawy, integracji, zacieśniania przyjaźni oraz niezapomniana lekcja odpowiedzialności.

            To była wspaniała przygoda!!!

             

          • Wycieczka do Warszawy

          • Miesiące maj i czerwiec to czas klasowych wycieczek - wspólnego przebywania uczniów w gronie rówieśniczym i poznawania nowych miejsc na mapie Polski. W dniach 16-17 maja odbyła się wycieczka klas: 8c, 7a i 7b do Warszawy. Pierwszego dnia wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik. Ogromne wrażenie zrobiła na nas ekspozycja w Muzeum Powstania Warszawskiego. Samo muzeum powstało w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżyły powstańczą rzeczywistość. Wytyczona trasa przedstawiła nam chronologię wydarzeń i prowadziła przez poszczególne sale tematyczne. Poruszaliśmy się w scenerii sprzed siedemdziesięciu lat, spacerowaliśmy po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej Stolicy. Na trasie zwiedzania znajdowała się aranżacja kanału, gdzie mogliśmy  zidentyfikować się z powstańcami z 1944 r. Na długo w pamięci pozostanie nam także film „Miasto ruin”, w którym przedstawiono doszczętnie zniszczoną Warszawę po upadku powstania. Teraz jeszcze dokładniej rozumiemy i szanujemy powagę dnia 1 sierpnia, godziny „W” i bohaterstwo Powstańców.W dalszej kolejności udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernika. To niezwykłe w skali Polski miejsce jest najlepszym dowodem, że nauka może być emocjonująca i wciągająca. Tutaj i maluchy i dorośli mogą zdobywać wiedzę w sposób nowoczesny i interesujący. W ogromnym kompleksie obejrzeliśmy wystawy stałe z całą masą eksponatów prezentujących rozmaite zjawiska z dziedziny fizyki, matematyki, biologii, astronomii, muzyki i wielu innych dziedzin. Eksperymentowaliśmy na ponad 200 stanowiskach dotyczących ciała człowieka i przyrody. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także ogromna dawka nauki. 

            Drugiego dnia wycieczki udaliśmy się zwiedzać i podziwiać Zamek Królewski. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał audioprzewodnik, dzięki któremu poznawał poszczególne ekspozycje sal i ich historię. Mieliśmy okazję zobaczyć Apartamenty Królewskie króla Stanisława Poniatowskiego, Pokoje Matejkowskie z największymi dziełami sztuki Jana Matejki (do tej pory widziane tylko w podręczniku!), a także Sale Sejmowe. Wizyta w Zamku Królewskim to absolutna konieczność każdego Polaka przebywającego w Warszawie. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, gdzie mieliśmy okazję poznać historię nieistniejącego dziś Pałacu Saskiego, a także obserwowaliśmy zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Na koniec wycieczki zostawiliśmy sobie „wisienkę na torcie” - spacer po parku w Łazienkach Królewskich i wokół Pałacu na Wyspie. Zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń wróciliśmy do Przeworską z nadzieją, że jeszcze kiedyś tam wrócimy…

          • Uniwersytet Dzieci w Klasie

          •  

            W roku szkolnym 2022/2023 klasy 4B oraz 5B pracowały nad projektem edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci w Klasie, którego celem jest profesjonalne i atrakcyjne uzupełnienie edukacji szkolnej, zgodne z podstawą programową i priorytetami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/23. Projekty oferowane przez Uniwersytet Dzieci w Klasie pozwalają Ci wspierać uczniów  w rozwoju istotnych kompetencji, takich jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy.

            Klasa 4B wzięła udział w projekcie „Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł?” realizowanym przez Uniwersytet Dzieci w Klasie. Uczniowie podczas ośmiu spotkań mieli okazję poznać różne aspekty i etapy procesu dążenia do celu. Celem zajęć było również pobudzenie ich kreatywności, i zachęcenie do przedsiębiorczości. Klasa miała okazję uświadomić sobie rolę współpracy i empatii oraz poznać swoje mocne i słabe strony.

            Klasa 5B wzięła udział w projekcie „Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?”Podczas lekcji uczniowie będą działali zarówno zespołowo, jak i indywidualnie. Uczyli się czym jest asertywna i konstruktywna komunikacją oraz jak ją wykorzystywać w życiu, a także brali udział w ćwiczeniach pomagających w regulacji emocji. Dzięki projektowi uczniowie nauczyli się lepiej rozumieć siebie oraz innych. Celem zajęć było wzmocnienie poczucia ich własnej wartości, a także uważności oraz rozwijanie umiejętności komunikacji oraz nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji.

          • Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

          • Klasy drugie wybrały się do Kopalni Soli w Bochni, żeby spotkać się ze Skarbkiem. Wycieczkę rozpoczęliśmy od jazdy kolejką podziemną. Zwiedzaliśmy kopalnię, o której ciekawie opowiadali nam przewodnicy. Podziwialiśmy stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Na filmach multimedialnych mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądała kopalnia. Na końcu naszej wycieczki odnaleźliśmy Skarbnika, który opowiedział nam wiele ciekawych historii. Wycieczka była ciekawa i pełna niezapomnianych wrażeń.