• Ogólnopolski dzień głośnego czytania w kl. 2b

• „CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA, JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA”

/ W. SZYMBORSKA/

W dniu 29.09.2023 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma na celu promocję książek i głośnego czytania. Zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Data 29 września to data urodzin Janiny Porazińskiej autorki książek dla dzieci patronki tego święta.

Dzień ten przynosi dzieciom wiele korzyści m.in.: inspiruje, rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, wzbogaca słownictwo, rozwija empatię, pogłębia wiedzę.

To kontynuacja obchodów. W ubiegłym roku czytaliśmy wiersze Brzechwy a w tym roku uczniowie słuchali pięknych wierszy naszej poetki Marii Konopnickiej  głośno czytanych przez zaproszonych gości:

1. p.Wojciecha Supersona - zastępcę Burmistrza Miasta Przeworsk
            2. p.Renatę Nadłonek  - Nauczyciela języka polskiego
            3. p.Marię Bilską - Kierownika świetlicy szkolnej
            4. p.Izabelę Bednarz - Pedagoga szkolnego
            5. p.Elżbietę Sas - Przewodniczącą oddziału klasowego – mamę Wiktora
            6. Uczniów z klasy 8a

oraz Laurę, Weronikę, Antka, Igora  - uczniów naszej klasy i wychowawczynię p. Kamilę Chmiel

Słuchając poezji uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, które można obejrzeć na korytarzu naprzeciwko sali 110.

Wszystkim zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za włączenie się do obchodów Dnia Głośnego Czytania i piękne przeczytanie wierszy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i wystawy naszych prac.

• Drodzy uczniowie,

Biblioteka naszej szkoły serdecznie zaprasza do udziału w konkursie. Szczegóły na plakacie.

• Sukces Patrycji Kwiatkowskiej

• Nasza uczennica - Patrycja Kwiatkowska z klasy 7c- dostała wspaniałą szansę zaprezentowania się publiczności zgromadzonej 17 września 2023 r. w Suwałkach oraz przed telewizorami. Wzięła bowiem udział w koncercie "Razem dla bezpiecznych granic" transmitowanym przez TVP1. Patrycja pojawiła się na scenie wraz z Janem Zalewskim oraz Konradem Ślebiodą, z którymi zaśpiewała piosenkę "Biel i Czerwień (Szeptem)". Wykonawcy utworu są również autorami słów, natomiast muzykę skomponowali Nobocato oraz Alicja Kubiak.

Koncert w Suwałkach został zorganizowany we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. W repertuarze znalazły się popularne piosenki wojskowe oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu m.in. Krzysztofa Cugowskiego, Nataszy Urbańskiej czy Viki Gabor.

Gratulujemy Patrycji świetnego występu i życzymy dalszych sukcesów.

• Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów"

• Nasza szkoła bierze udział w akcji " Szkoły pełne talentów". "Talenciaki" będą otrzymywać Państwo podczas zakupów w Lidlu ( za każde wydane min. 50 zł w tym jedno warzywo lub owoc przysługuje jeden "Talenciak"). Zebrane "Talenciaki" można wrzucać do specjalnych skrzynek, które znajdują się na korytarzach naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i wspierania akcji, dzięki której nasza szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i naukę. Akcja trwa do 5 listopada 2023 r.

• Wsparcie psychologiczne w procesie wychowawczym

• Informujemy, że od 4 września 2023r. w naszej szkole można skorzystać z pomocy psychologa, p. Sylwii Cukierdy - Balickiej. Wierzymy, że pokój psychologa stanie się miejscem, gdzie uczniowie oraz rodzice w ciepłej i spokojnej atmosferze znajdą zrozumienie oraz akceptację, a także uzyskają pomoc w potrzebie.