Nawigacja

 • INFORMACJA

 • Sukcesy naszych uczniów

  Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli!

  Duża grupa siódmo- i ósmoklasistów zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się:

  Jagoda Sznaj (klasa 8b) – Konkurs z Matematyki

  Krystian Skórski (klasa 8b) – Konkurs z Matematyki i Geografii

  Martyna Stelmach (klasa 8a) – Konkurs z Języka Polskiego (uczennica zakwalifikowała się również do etapu rejonowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych)

  Maja Kobielska (klasa 8b) – Konkurs z Języka Angielskiego

  Kamil Sudak (klasa 8a) – Konkurs z Języka Angielskiego

  Małgorzata Maternowska (klasa 8c) – Konkurs z Języka Niemieckiego

  Iga Skawina (klasa 7e) – Konkurs z Języka Niemieckiego

  Paweł Wytrykus (klasa 8a) – Konkurs z Języka Niemieckiego

  Julia Głąb (klasa 8e) – Konkurs z Chemii.

   

  Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych etapach!!!

 • " Co mi w duszy gra..."

  O tym, co im w duszach gra, mogą powiedzieć nasze uczennice z klas 6: Kornelia Dec i Wiktoria Domaradzka, które w tym roku również wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI, i otrzymały w nim wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie poezji.  Nagrodzone wiersze można przeczytać na portalu Oblaci.pl.

 • Wyniki Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży "Bożonarodzeniowe Ozdoby Świąteczne"

  19 grudnia 2021r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu podczas otwarcia wystawy prac plastycznych, odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  "Bożonarodzeniowe Ozdoby Świąteczne". Celem konkursu było kultywowanie tradycji, prezentacja dziecięcej twórczości oraz wymiana doświadczeń z zakresu różnych technik plastycznych.

  Z naszej szkoły laureatami konkursu zostali:

  W I kat. klasy 1-3 

  PRACE PLASTYCZNE

  NAGRODA- Kacper Szklarz – 2d

  WYRÓŻNIENIE - Szymon Kubusiak – 2d

  PRACA PRZESTRZENNA

  NAGRODA - Amelia Wyczawska – 3b

  Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy.

 • Akcja „Opatrunek na Ratunek”

  Szkolna Grupa Wolontariuszy "Promyczek" działająca w naszej szkole od wielu lat organizuje pomoc potrzebującym. W tym roku szkolnym, uczniowie wzięli udział w akcji charytatywnej "Opatrunek na ratunek" . Akcja odbyła się we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” i uświadomiła nam, że na liczne urazy spowodowane życiem w surowych warunkach afrykańskiego życia narażeni są nie tylko dorośli, ale również pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych, gdzie często brakuje nawet podstawowych środków do opieki nad pacjentami. Dzięki współpracy naszych uczniów i nauczycieli, w ramach akcji udało się nam zebrać opatrunki, drobny sprzęt medyczny oraz środki odkażające.

  Wszystkim ofiarodawcom oraz osobom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

 • OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY MIKOŁAJKOWE

  W tym roku po raz pierwszy Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie organizowało Mikołajki. Ze względu na pandemię, konkursy mikołajkowe przeprowadzone zostały online. Motywem przewodnim był mamut, któremu nadano imię Gaja. W ramach konkursów dzieci mogły wykonać: ozdobę choinkową z mamutem, geologiczną kartkę świąteczną z mamutem, kalendarz adwentowy – epoka lodowcowa oraz list do Św. Mikołaja. Nagrodami dla zwycięzców były książki: „Gdy na ziemi żyły dinozaury” lub „Z tatą na dinozaury” oraz plecakoworki z dinozaurem. Z naszej szkoły laureatami konkursów zostało pięcioro uczniów:

  W KAT. OZDOBA CHOINKOWA Z MAMUTEM:

  - Marcel Nowak – 2d

  W KAT. GEOLOGICZNA KARTKA ŚWIĄTECZNA Z MAMUTEM:

  - Maja Franus – 2d,

  - Patrycja Kulpa – 2d

  W KAT. KALENDARZ ADWENTOWY – EPOKA LODOWCOWA:

  - Eliza Krupińska – 5a

  - Martyna Smyk – 8d

  Serdecznie gratulujemy!

 • PRZEWORSK _ MEINE HEIMAT - KONKURS PLASTYCZNY

  W listopadzie 2021 odbył się szkolny konkurs plastyczny „Przeworsk – meine Heimat”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeworsku oraz oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu było: promocja j. niemieckiego, zachęcanie uczniów do zwrócenia uwagi na specyfikę i bogactwo krajobrazu przeworskiego oraz poszerzania znajomości kultury, historii i tradycji tego regionu, rozbudzenie twórczej inwencji dziecka i kreatywności, wzmacnianie wiary we własne możliwości, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, odczuwanie radości z tworzenia działania plastycznego, budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi i rozwijanie uzdolnień plastycznych.

  Wyniki konkursu:

  PRZEDSZKOLE

  I miejsce : Paweł Ścibor gr. Zajączki.

  II miejsce : Filip Ficek gr. Biedronki.

  III miejsce : Aleksandra Kusy gr. Pszczółki.

  Wyróżnienie: Olek Jaśkowiec gr. Wiewiórki

  KLASA I :

  I miejsce : Aleksander Kowal kl 1a.

  II miejsce : Szymon Słysz kl. 1a.

  III miejsce : Anna Kędziora kl. 1a.

  KLASA 2

  I miejsce: Jakub Niemiec kl. 2d.

  II miejsce : Patrycja Perykasza kl. 2d.

  III miejsce : Paulina Perykasza kl. 2d.

  KLASA 3

  I miejsce : Estera Kot kl. 3b.

  II miejsce: Aleksandra Słonina kl. 3c.

  III miejsce : Emilia Król kl. 3b.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 • Escape room, czyli jak zachęcić uczniów do... ucieczki z lekcji

  Na zajęciach koła języka niemieckiego dla klas 7 i 8, odbyła się gra z wykorzystaniem metody Escape Roomu. Dwie grupy rywalizowały ze sobą, która pierwsza wyjdzie z „pokoju zagadek”. Ponieważ zajęcia odbyły się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia głównym tematem było znalezienie ukrytego Mikołaja. Uczniowie rozwiązując szereg zagadek uruchomili swoją kreatywność, współpracowali, dzieląc się wiedzą, którą następnie wykorzystywali, by udzielić poprawnych odpowiedzi i wykonać zadania. Co ważne, doskonale się przy tym bawili.

  Zajęcia przeprowadziły nauczycielki języka niemieckiego pani Sabina Buczek i Ewa Kojder, które uczestniczyły kilka tygodni wcześniej w szkoleniu Instytutu Goethego w Warszawie „Edubreakout w lekcjach języka niemieckiego”

 • "Przy wigilijnym stole"

  Uczniowie klas 2c i 3d wraz z paniami Marią Przeszłowską i Lidią Kot przygotowały przedstawienie bożonarodzeniowe "Przy wigilijnym stole". Dziękujemy również za pomoc paniom: Marcie Brzezowskiej, Paulinie Majewskiej oraz Joannie Żak, a także wszystkim Rodzicom, którzy pomogli przygotować dzieci do występu.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


 • Życzenia

 • #RazemNaŚwięta

  #RazemNaŚwięta!

  Jak co roku, przed Świętami, w pogoni za prezentami, warto zatrzymać się na chwilę, zwolnić i pomyśleć o... innych.

  Szkolna Grupa Wolontariuszy „Promyczek” działająca w Szkole Podstawowej Nr 1 w Przeworsku od wielu lat organizuje pomoc potrzebującym. Zawsze otwieramy się na współpracę ze środowiskiem lokalnym, a Wolontariusze dostrzegają potrzeby i problemy innych ludzi. Działania te zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele dzieci czeka na pomoc i wsparcie.

  W tym roku włączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #RazemNaŚwięta!  

   

  W swoich działaniach od kilku lat wspieramy Dom dla Dzieci w Przeworsku. Szkolna Grupa Wolontariuszy "Promyczek" wraz z opiekunami zorganizowała zbiórkę pieniędzy na zakup gwiazdkowych prezentów dla dzieci i młodzieży z Domu dla Dzieci.

  Cała społeczność szkolna - Uczniowie, Rodzice, Pracownicy - wzięła udział w zbiórce pieniędzy. Akcję w szczególny sposób wsparli Uczniowie klasy 7E. Wspólnie z Rodzicami przygotowali świąteczny kiermasz z rękodziełem, ciastami i ciasteczkami. Dochód przeznaczyli na wsparcie swoich rówieśników.

  W sumie zebraliśmy rekordową kwotę 6 304, 22 zł, którą przeznaczymy na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci.

   

  Wolontariusze z „Promyczka” zorganizowali zbiórkę potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Uczniów i ich Rodziców przekazaliśmy: globus interaktywny, kartę podarunkową na zakupy w sklepie odzieżowym, 2 duże kartony zabawek i artykułów szkolnych, 2 kartony kosmetyków, pampersów i chusteczek nawilżanych, 14 kartonów słodyczy i słonych przekąsek oraz 17 kartonów artykułów spożywczych.

  Naszą akcję wsparła firma Margo Pack, która przekazała kartony potrzebne do spakowania darów.

   

  Uczniowie z „Promyczka” wykonali piękne kartki świąteczne, które powędrowały do podopiecznych Domu dla Dzieci w Przeworsku, Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku, a także do Burmistrza oraz Sekretarza Miasta Przeworska i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku.

 • "Laboratoria przyszłości" - zapytanie ofertowe   Informacja o wyborze oferty:

  Inf._o_wyborze_oferty_SP1_Przeworsk.pdf  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku zwraca się z zapytaniem ofertowym dotyczącym zadania: 

  "Dostawa sprzętu i pomocy dydaktycznych w ramach programu Laboratoria Przyszłości z podziałem na części"

  Szczegóły znajdują się w załączonych dokumentach:

  Zapytanie_ofertowe.pdf

  zal_nr_1_Druk_Oferta.docx

  zal_nr_2_Opis_Przedmiotu_Zamowienia.docx

  zal_nr_3_Formularz_cenowy_SP1_-_gotowy.xlsx


 • Zapraszamy do "Jedynki"!

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1
  im. Jana Pawła II w Przeworsku informuje,
  że prowadzone są zapisy dzieci
  do oddziałów przedszkolnych oraz do klas I.

   

  Karta_zgloszenia_do_oddzialu_przedszkolnego.doc

  Karta_zapisu_do_klasy_I.doc

 • Stypendia Burmistrza Miasta Przeworska dla najzdolniejszych uczniów

  W dniu 10 listopada 2021 r. najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły odebrali stypendia od Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela.

  By otrzymać stypendium za szczególne wyniki w nauce uczniowie musieli uzyskać minimalną średnią ocen 5,4, natomiast by uzyskać stypendium za wybitne osiągnięcia, należało osiągnąć wyniki na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym w konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych oraz średnią ocen co najmniej 4,75.

  Uczniowie naszej szkoły, w tym stypendyści przygotowali wraz z nauczycielami spektakl uświetniający tę uroczystość.

  Stypendia za szczególne wyniki w nauce w naszej szkole otrzymało 19 uczniów:

  Zuzanna Cużytek, 6a

  Wiktoria Domaradzka, 6f

  Milena Drzystek, 6a

  Maja Domka, 6f

  Julia Głąb, 7e

  Oliwia Homik, 6b

  Urszula Kojder, 6a

  Patrycja Kwiatkowska, 4c

  Zuzanna Konopelska, 4a

  Weronika Konopelska, 6f

  Mariusz Kowal, 6c

  Agnieszka Lichtarska, 6c

  Kinga Lichtarska, 6c

  Kinga Misiąg, 6a

  Aleksandra Pakuła, 8c

  Przemysław Pakuła,8c

  Milena Piwko, 6e

  Dominika Sekreta, 6e

  Weronika Ślęk, 6a

   

  Stypendia za wybitne osiągnięcia otrzymało aż 25 uczniów:

  Julia Buchman, 7a

  Maria Dąbek, 6b

  Dagmara Fołta, 7a

  Maja Hawer, 4a

  Barbara Kojder, 8c

  Jagoda Kulas, 6e

  Maja Kobielska, 7b

  Malwina Kalisz, 7a

  Gabriela Mędzela, 6e

  Martyna Moskal, 8c

  Arkadiusz Motyka, 7c

  Filip Panek, 8c

  Michał Pawlak, 6d

  Michalina Pączka, 7d

  Martyna Preisner, 6d

  Kinga Pustka, 6c

  Nicola Sowińska, 5a

  Iga Skawina, 6e

  Krystian Skórski, 7b

  Martyna Smyk, 7d

  Urszula Sroka, 7d

  Martyna Stelmach, 7a

  Kamil Sudak, 7a

  Jagoda Sznaj, 7b

  Antonina Szlachta, 7b

   

  Gratulujemy !!!

   

  Zdjęcia: UM Przeworska

 • Zaduszki

  Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta

   

  Dzień Zaduszny to szczególny czas, kiedy wspominamy osoby, które odeszły od nas.  Jest to też wyjątkowa okazja, aby w gronie uczniowskim upamiętnić bohaterów, którzy spoczywają na przeworskim Starym Cmentarzu.

  W dniu 02.11. klasa IV c udała się na groby żołnierzy Bohaterów Walk o Niepodległość Polski. Uczniowie wspólnie zapalili znicze i w ciszy uszanowali pamięć poległych.

  Odwiedzili także groby wybitnych osób związanych z Przeworskiem, m.in. ppor. Bartłomieja Golankiewicza – oficera Wojsk Polskich z okresu Powstania Styczniowego, Walentego Rybackiego – Burmistrza Miasta z lat 1921-1934 i Honorowego Obywatela Miasta Przeworska, a także Józefa Benbenka, twórcy Muzeum w Przeworsku.  

   

  #SzkołaPamięta

 • Pomagamy w DZIEŃ PIŻAMY

       Środa, 27 października był dniem wyjątkowym w naszej szkole i przedszkolu - obchodziliśmy Dzień Piżamy. Każdy, kto miał ochotę mógł w tym dniu paradować po szkole w cieplutkiej i mięciutkiej piżamie. Było dużo zabawy, śmiechu - tak potrzebnego dla każdego z nas!

  Jednakże Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

  Dlaczego piżama? - ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. W tym dniu Samorząd Uczniowski włączył się w akcję zbiórki pieniędzy na rzecz chorych dzieci na oddziałach onkologii.

  Zebraną kwotę przekazano Fundacji ISKIERKA na leczenie Martyny Bartuś z Laszczyn. Jesteśmy dumni, gdyż cała społeczność szkolna wsparła tak zacną akcję.

   

  Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice DZIĘKUJEMY!

  MOŻEMY ZAWSZE NA WAS LICZYĆ.

 • Na styku kultur - warsztaty z edukatorką z Muzeum POLIN w Warszawie

       W dniu 25.10.2021 nasza szkoła wzięła udział w projekcie Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki prowadzonym przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Projekt miał na celu przybliżenie uczniom wiedzy na temat historii i kultury Żydów Polskich.

  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 4-6, a spotkanie prowadziła pani Elżbieta Grab z Muzeum Polin. Podczas warsztatów uczniowie wzięli udział w fabularyzowanej grze narracyjnej Miasteczko Malki. Gracze wcielili się w postać Antka – współczesnego 12-latka, który niespodziewanie przenosi się 100 lat w przeszłość i trafia wprost do miasteczka, w którym obok siebie żyją Polacy i Żydzi.  Przewodniczką chłopca jest 11-letnia Żydówka – Malka, która opowiada o swoich tajemniczych miejscach w mieście. 

  Udział w warsztatach był bardzo ciekawym doświadczeniem dla uczniów, którzy poznali żydowski świat widziany oczami dzieci. 

  Dziękujemy Muzeum Historii Żydów Polskich Polin za przekazanie szkole materiałów edukacyjnych „Muzeum w pudełku - repliki obiektów, mapy i fotografie archiwalne". 

  Mamy nadzieję, że  świadomość wielokulturowości będzie okazją do poznawania historii, ale i otaczającego nas świata.

 • Święto Szkoły

  My jesteśmy jego nadzieją! My jesteśmy Polski przyszłością! Tu w Przeworsku serca dojrzeją I będziemy świata radością to słowa hymnu naszej szkoły odśpiewanego w dniu 15.10. 2021, w którym obchodziliśmy Święto Szkoły związane z kolejną rocznicą nadania imienia Jana Pawła II.

  Uczniowie spotkali się z wychowawcami i nauczycielami, by szczególnie uczcić ten dzień. Wspólnie odsłuchano słuchowisko dotyczące życia Jana Pawła II, uczniowie wykonali portret patrona, a po odśpiewaniu hymnu szkoły obejrzeli akademię w wykonaniu uczniów z klas: 4c, 4d, 5a, 5d i 8a. Pani Dyrektor Szkoły wraz z pocztem sztandarowym złożyła kwiaty pod tablicą poświęconą naszemu patronowi.

 • Dzień Edukacji Narodowej

 • W poszukiwaniu jesieni...

  W poszukiwaniu pięknej złotej jesieni wybrała się klasa 2d.

strona: