Nawigacja

 • Zaproszenie

 • „Witaj Maj! Trzeci Maj!”

 • SP 1 Przeworsk - najlepsza w Łańcucie

  W dniu 27 kwietnia 2022 r. odbyło się w I LO w Łańcucie rozdanie nagród w konkursie "Językomaniak to ja" oraz "Konkursie Piosenki Obcojęzycznej". W tym dniu odbyło się również Dyktando Sienkiewiczowskie. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali, że są najlepsi w każdej konkurencji.

  W konkursie "Językomaniak to ja"- kategoria: język angielski I miejsce zajęła Maja Kobielska (8b), w kategorii: język niemiecki I miejsce zdobył Paweł Wytrykus (8a) , a II miejsce Małgorzata Maternowska (8c). II miejsce w konkursie Piosenki Obcojęzycznej zdobyła Wiktoria Domaradzka (7f). W Dyktandzie Sienkiewiczowskim nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni: I miejsce zdobyła Martyna Stelmach (8a), II miejsce Martyna Preisner (7d), III miejsce Jagoda Sznaj (8b).

  Gratulujemy !

 • Sukces w konkursie "Trzeszczące wierszyki"

  26 kwietnia odbyło się wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Logopedycznym „Trzeszczące wierszyki” we Francji. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Słonina z klasy 3c zdobyła I miejsce w kategorii literackiej. Napisała wiersz, który opowiadał o ludziach, ich zwyczajach oraz przyrodzie Francji.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Gala finałowa IX Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii"

  W dniu 26 kwietnia 2022 r. w Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej odbyła się uroczysta gala podsumowująca finał IX Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". To wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich szkół. Rywalizacja w formie tradycyjnego dyktanda stwarza okazję do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń współczesnej historii Polski i stanowi aktywną formę obchodów Święta Niepodległości.

  Zmagania ortograficzne uczniów naszej szkoły zaowocowały sukcesem Martyny Stelmach - uczennica klasy 8 a zdobyła zaszczytne VII miejsce.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!

 • Konkurs "Bezpieczna Droga do Szkoły"

 • DOKONANIA UCZNIÓW w XXVIII Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała dla szkół podstawowych

  12.03.2022 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w XXVIII Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała dla szkół podstawowych, który został przeprowadzony w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Łańcucie.

  Matematyczne zmagania zakończyły się spektakularnym sukcesem. Jagoda Sznaj i Antonina Szlachta zajęły I miejsce, zaś Krystian Skórski – III miejsce.
  22.04.2022 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród i podsumowanie Konkursu.

  Gratulujemy naszym matematycznym umysłom!

 • Wiosenna edycja akcji "Pola Nadziei"

  W wiosennej edycji akcji "Pola Nadziei" uczniowie ze Szkolnej Grupy Wolontariuszy "Promyczek" z pomocą młodszych koleżanek i kolegów, przeprowadzili kwestę na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Zebraliśmy kwotę 1899,10 zł oraz 2 euro. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

 • I etap Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada” zakończony sukcesem naszych uczniów.

  W dniu 13 kwietnia 2022 r. odbył się pierwszy etap X Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego. Każdy uczestnik rozwiązał test jednokrotnego wyboru składający się z 40 zadań. „Banachiada” to inicjatywa jarosławskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących pozwalająca nie tylko wspomnieć najwybitniejszego polskiego matematyka Stefana Banacha, ale przede wszystkim mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie królowej nauk. Przeworską „Jedynkę” reprezentowali: Jagoda Sznaj – kl. 8b, Antonina Szlachta – kl. 8b, Krystian Skórski – kl. 8b, Arkadiusz Motyka – kl. 8c. Miło nam poinformować, że do dziesięciu drużyn, które będą kontynuować matematyczne zmagania w finale „Banachiady” zakwalifikował się zespół w składzie: Jagoda Sznaj i Arkadiusz Motyka.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 • "Co łączy Przeworsk z Jerozolimą? O historii Bożego Grobu w Przeworsku"

  W dniu 12.04  z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole odbyło się spotkanie, którego gościem był ks. Prałat Stanisław Szałankiewicz, komandor Bożego Grobu i wieloletni proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego. Na spotkaniu Ks. Prałat wygłosił referat pt. „Co łączy Przeworsk z Jerozolimą? O historii Bożego Grobu w Przeworsku.” Dzisiaj Kaplica Bożego Grobu stanowi sanktuarium, w której znajduje się ołtarz będący wierną repliką z Bazyliki Grobu Świętego w Jerozolimie. Kaplica stanowi jeden z najważniejszych zabytków naszego miasta.

  Bardzo dziękujemy Ks. Prałatowi za odwiedziny i życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych!

 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

 • MŁODZI ZDOLNI Z "JEDYNKI"

  Wielką radością napawają nas wszystkie sukcesy uczniów. W tym roku duże grono siódmo- i ósmoklasistów brało udział w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Intensywna praca zaowocowała wysokimi wynikami. Z przyjemnością prezentujemy nazwiska uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych:

  Jagoda Sznaj (klasa 8b) – Konkurs z Matematyki

  Krystian Skórski (klasa 8b) – Konkursy z Matematyki, Fizyki i Geografii

  Martyna Stelmach (klasa 8a) – Konkurs z Języka Polskiego (uczennica zakwalifikowała się również do finału Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych)

  Maja Kobielska (klasa 8b) – Konkurs z Języka Angielskiego

  Kamil Sudak (klasa 8a) – Konkurs z Języka Angielskiego

  Iga Skawina (klasa 7e) – Konkurs z Języka Niemieckiego

  Julia Głąb (klasa 8e) – Konkurs z Chemii.

   

  Życzymy dalszych sukcesów!!!

 • Zapraszamy do "Jedynki"!

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1
  im. Jana Pawła II w Przeworsku informuje,
  że prowadzone są zapisy dzieci
  do oddziałów przedszkolnych oraz do klas I.

   

  Karta_zgloszenia_do_oddzialu_przedszkolnego.doc

  Karta_zapisu_do_klasy_I.doc

 • 4a poznaje historię Przeworska

  Słoneczne czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy na zwiedzaniu naszego miasta. Z panią Małgorzatą Wołoszyn- pracownikiem Muzeum w Przeworsku i naszą przewodniczką - spotkaliśmy się przy Klasztorze oo. Bernardynów i stamtąd rozpoczęliśmy naszą wędrówkę. Wysłuchaliśmy historii o zabytkowych domach przy ulicach Kilińskiego i Bernardyńskiej, następnie przeszliśmy przez Rynek (tu zatrzymaliśmy się przy Ratuszu, by posłuchać m.in. o herbie Przeworska i wysłuchać hejnału ), aż dotarliśmy do Bazyliki pw. Ducha Św. i tam zakończyliśmy naszą wycieczkę. Dzięki opowieściom pani przewodnik - której serdecznie dziękujemy- okazało się, że mieszkamy w mieście, które posiada naprawdę bogatą historię i wiele jeszcze możemy się dowiedzieć, ale to już następnym razem...

 • STACJA METEOROLOGICZNA W NASZEJ SZKOLE

  W ramach projektu #Laboratoria Przyszłości nasza szkoła została doposażona w ogródek meteorologiczny w skład którego wchodzi: półprofesjonalna klatka meteorologiczna w której umieszczono termometr, barometr, higrometr oraz termometr maksymalny i minimalny, na zewnątrz znajduje się wskaźnik kierunku i prędkości wiatru i deszczomierz. Dodatkowo pojawiła się automatyczna stacja meteorologiczna służąca do wykonywania bezobsługowych pomiarów elementów meteorologicznych, których wyniki prezentowane są za pomocą e-usługi z wykorzystaniem elektronicznych tablic informacyjnych. Stale są monitorowane i prezentowane na ścianie frontowej szkoły takie parametry powietrza jak: stężenie pyłu zawieszonego PM2.5 i PM10, temperatura i wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, opady ciekłe, prędkość i kierunek wiatru.  Klatka meteorologiczna pozwoli na uruchomienie w przyszłości szkolnego projektu edukacyjnego, celem obserwacji poszczególnych elementów meteorologicznych, pozwoli również mieszkańcom naszego miasta na śledzenie aktualnych danych pogodowych.

 • Informacja

 • Ogólnopolski Konkurs Angielskiej Ortografii 'SPELLING QUIZ 2022'

  W dniu 25 marca 2022 r. w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbył się finał 9 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Angielskiej Ortografii ‘Spelling Quiz 2022’. Uczniowie rywalizowali o miano Mistrza Angielskiej Ortografii ‘Spelling Quiz 2022’ w dwóch kategoriach: SENIOR (uczniowie szkół ponadpodstawowych) i JUNIOR (uczniowie ze szkół podstawowych). Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8d Stefanie Łasocha. Zadaniem uczestników konkursu było poprawne przeliterowanie za pomocą alfabetu angielskiego ośmiu wyrazów począwszy od trzyliterowych do dziesięcioliterowych. Stefanie doskonale poradziła sobie z tym zadaniem zajmując III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 • Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów- konkurs

 • Dzień Kolorowej Skarpetki

  Dzień Kolorowej Skarpetki

  21 marca 2022 r. w naszej szkole uczniowie oraz nauczyciele świadomie założyli do szkoły niepasującą do siebie parę skarpetek. Skarpetki były w paski, kropki, za kolano lub tuż przy kostce, najważniejsze, że były różne.Po co? Kolorowe skarpetki mają symboliczne znaczenie – symbolizują różnorodność, odmienność i społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte Zespołem Downa. Różni nas od nich tak niewiele – jeden dodatkowy chromosom… Dziękujemy wszystkim za włączenie się w tę symboliczną akcję. 

   

strona: