• Językowy Zawrót Głowy

• Celem Międzynarodowego Projektu edukacyjnego" Językowy Zawrót Głowy" jest  doskonalenie umiejętności komunikowania w języku obcym oraz wzbogacanie wiedzy na temat innych krajów ich położenia geograficznego, poszerzanie horyzontów myślowych oraz rozwijanie patriotyzmu lokalnego i poszanowania dla własnego narodu. Uczniowie wykorzystując nowoczesne technologie uczą się tolerancji, szacunku wobec innych narodów, ich historii i kultury.

• Po raz pierwszy nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Językowy zawrót głowy ". Projekt został realizowany we współpracy nauczycieli języka angielskiego oraz niemieckiego. Zadania, które zostały wykonane w roku szkolnym 2022/2023 są następujące:

Moduł I: „Szlakiem Azji i Ameryki”

• Poznaj ten kraj.  -  stworzenie lapbooków na temat Chin, Kanady oraz Brazylii.
          • Odkrywcy Ameryki...? stworzenie lapbooków dotyczących odkrycia Ameryki
          • Pozdrowienia z Ameryki lub Azji. –wykonanie pocztówek zawierających charakterystyczne symbole Stanów Zjednoczonych oraz krajów Azji

Moduł II – „Międzynarodowy Misz – Masz”

• Językowe koło fortuny. – wykonanie interaktywnego koła fortuny
          • Napisz do mnie chociaż krótki list. – wymiana kartek wielkanocnych, napisanych
          • w języku niemieckim ze szkołą podstawową w Chałupkach
          • Uważaj na te słowa. - wykonanie słowników homonimów.
          • „Bez Granic” - udział w warsztatach prowadzonych przez trzy wolontariuszki

ze Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO.

Moduł III „W krainie sztuki”

• Kreatywna Flaga. - wykonanie flag różnych państw.
          • Historia tańca – poznanie historii walca angielskiego

Realizacja wszelkich zadań projektowych miała bardzo pozytywny wpływ i dała uczniom możliwość na poszerzenie wiedzy o innych krajach dzięki wykorzystaniu technologii informacyjnej, kształtowała postawę tolerancji i akceptacji wobec innych kultur. Udział w projekcie i realizacja poszczególnych zadań zagwarantowała naszej społeczności szkolnej ogrom satysfakcji z naszych wspólnych przedsięwzięć. Uśmiech i zadowolenie dzieci i młodzieży po każdym zrealizowanym zadaniu był najlepszą oceną naszych wspólnych działań.