• Podpisanie umowy o współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie.

          • 13 stycznia 2023 roku pani wicedyrektor szkoły Justyna Stelmach oraz koordynatorka projektu „Szkoły:Partnerzy Przyszłości” pani Ewa Kojder uczestniczyły w uroczystym podpisaniu umów o współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie.

            W Ambasadzie Niemiec spotkały się szkoły uczestniczące w projekcie już od roku 2008 oraz kolejne nowe placówki. W obecności dr Thomasa Baggera, ambasadora Niemiec w Polsce pani wicedyrektor szkoły podpisała umowę o współpracy na kolejne trzy lata z dyrektorką Instytutu Goethego w Warszawie Julią Hanske. "Spotkania takie jak to nie tylko dają uczniom możliwość lepszego poznania języka, ale także przyczyniają się do lepszego zrozumienia między naszymi narodami" – podkreślił ambasador w swoim przemówieniu do zgromadzonych gości.

            Program łączy ogólnoświatową sieć ponad 2000 szkół PASCH utrzymujących ścisłe związki z Niemcami. Goethe-Institut współpracuje z około 600 szkołami PASCH w ramach narodowych systemów oświaty w ponad 100 krajach. Współpraca to festiwale teatralne, koncerty, konkursy fotograficzne, warsztaty ekologiczne, spotkania młodzieży, kursy języka niemieckiego, spotkania z rówieśnikami z krajów niemieckojęzycznych oraz dokształcanie i stypendia dla nauczycieli.
            Dzięki inicjatywie PASCH uczniowie mają możliwość nauki języka niemieckiego w innowacyjnych obszarach językowych, korzystania z materiałów dydaktycznych oraz rozwijania i pogłębiania wiedzy językowej i kulturowej. Ponadto co roku mają możliwość zdawania egzaminów językowych na różnych poziomach. Stypendia przyznawane są również na letnie kursy językowe w Niemczech. Ale sieć w szkołach to coś więcej: to - jak zauważyła Karin Ende, kierownik działu językowego w Goethe-Institut w Warszawie - rodzina. Silne poczucie wspólnoty w trudnych sytuacjach spowodowanych skutkami wojny na Ukrainie. Dodatkowe fundusze umożliwiły wsparcie ukraińskich uczniów-uchodźców, zapewniając im przybory szkolne i książki, posiłki w szkołach oraz ukierunkowane warsztaty integracyjne. Dr Thomas Gödel, kierownik działu językowego dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej, który przyjechał z Pragi, w swoim wystąpieniu dokonał trafnego porównania. Znaczenie słowa "Pasch" sięga XVII wieku i pierwotnie odnosiło się do szczęśliwego rzutu w grze w kości, w którym dwie lub więcej kostek mają taką samą liczbę punktów. W wielu grach PASCH prowadzi do zwycięstwa. Dzisiaj PASCH jest synonimem wygranej dla uczestniczących szkół - więcej niemieckiego i więcej wspólnych projektów.
             

          • Sukces naszych uczennic w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pielgrzymki Jana Pawła II"

          • Amelia Chyba i Wiktoria Tytuła, uczennice klasy 1b zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Pielgrzymki Jana Pawła II", którego celem było szerzenie wiedzy o pontyfikacie i podróżach apostolskich Świętego Jana Pawła II. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ do udziału zostało zgłoszonych kilkaset prac, a każda z nich była wyjątkowa i oryginalna. Bardzo cieszy nas ten sukces, tym bardziej, że patronem naszej szkoły jest Jan Paweł II. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

            Amelii i Wiktorii gratulujemy nie tylko wygranej, ale przede wszystkim kreatywnych pomysłów i dalszych sukcesów.

            Brawo!

          • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Zarzeczu

          • Nasze uczennice pięknie reprezentowały naszą Szkołę w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Centrum Kultury w Zarzeczu. Laureatkami zostały w swoich kategoriach wiekowych:

            - I miejsce - Gabriela Sykała, opiekun: panie Katarzyna Szela i Katarzyna Masztalerz

            - III miejsce -  Hania Zamorska,  opiekun pani Maria Przeszłowska, 

            - Wyróżnienie - Małgosia Pieniążek i Ala Szpilka, opiekun pani Ewa Cyrnek.

            Serdecznie gratulujemy dziewczynkom solistkom i panu Pieniążkowi, który akompaniował córce!

          • II Powiatowy Konkurs Językowy ‘A letter to Santa’

          • Dnia 12 stycznia 2023r. w Zespole Szkół Rolniczych w Zarzeczu odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Językowego ’A letter to Santa’. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie listu do Św. Mikołaja w języku angielskim. Uczennice naszej szkoły doskonale poradziły sobie z zadaniem konkursowym zajmując wysokie miejsca: Milena Piwko oraz Kinga Misiąg z klasy 8e zdobyły ex aequo III miejsce, a Wiktoria Zdunek z klasy 5c wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy!

          • GRATULACJE! DLA MAŁYCH PATRIOTÓW Z KLASY 1B

          • Ogólnopolski konkurs edukacyjny ,,Podziel się historią" realizowany w ramach zadania publicznego ,,Niepodległość na 104", finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki został rozstrzygnięty!

            Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o polskiej drodze do niepodległości, a także promocja postaw patriotycznych wśród najmłodszego pokolenia Polek i Polaków. Wyróżnienie powędrowało do uczniów naszej szkoły z klasy 1b za wykonanie Marszu Pierwszej Brygady oraz ich wychowawcy p.Kamili Chmiel - za przeprowadzenie zajęć nawiązujących do Narodowego Święta Niepodległości w ramach projektu.

            Otrzymane pamiątkowe dyplomy oraz pakiety niepodległościowe sprawiły dzieciom dużo radości.

            Gratulujemy.

          • Sukces naszej uczennicy w Konkursie Międzynarodowym

          • Uczennica klasy 8a Urszula Kojder została laureatką Międzynarodowego Konkursu dla szkół projektu PASCH (Szkoły:Partnerzy Przyszłości) z Europy Środkowo-Wschodniej. Zespół koordynujący projekt co roku zamieszcza kalendarz adwentowy online, a w tym roku postanowił zapełnić cyfrowy kalendarz adwentowy PASCH najpiękniejszymi świątecznymi chwilami z różnych regionów Europy na Instagramie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia ulubionych świątecznych chwil i odpowiedzi na pytania: Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie świąteczne? Jak obchodzi się Boże Narodzenie w twoim kraju? Czym jest dla Ciebie Boże Narodzenie? Spośród nadesłanych ponad 100 zdjęć komisja konkursowa wybrała 24 i zamieszczała je codziennie na Instagramie projektu PASCH -Instagram @pasch_moe. Praca Urszuli została umieszczona w dniu 20 grudnia. Dodatkową atrakcją było losowanie 3 nagród wśród uczniów, których zdjęcia zostały opublikowane. Urszula również znalazła się w tym gronie.

            Opiekunem uczennicy jest pani Sabina Buczek.

          • Brawo Ósmoklasistki! Ortografia nie ma dla Was tajemnic!

          • Nasze uczennice Weronika Ślęk z klasy 8a i Martyna Preisner z klasy 8d wzięły udział w VII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „O Złote Pióro Henryka Sienkiewicza” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie. Obie stanęły na podium. Martyna zdobyła I miejsce, a Weronika III miejsce. Martyna - laureatka niełatwego dyktanda napisała je bezbłędnie!!! Jury pogratulowało Jej wspaniałego i  niespotykanego wyniku w konkursie.

            Finał  połączony był z podsumowaniem obchodów Roku Romantyzmu Polskiego, na które złoży się prelekcja pracownika naukowego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz spektakl "Romantycznie" na podstawie twórczości  Adama  Mickiewicza w wykonaniu uczniów „Teatru spod Lipy”  I Liceum w Łańcucie.

            Gratulujemy ortograficznym arcymistrzyniom!!!!