• „Chrzest Polski” - konkurs plastyczny

          • 14 kwietnia jest obchodzone Święto Chrztu Polski. Upamiętnia wydarzenie kiedy Mieszko I, książę Polan, przyjął chrzest w swoim imieniu i ludu, którego był władcą. Święto Chrztu Polski ustanowił Sejm ustawą z 22 lutego 2019 roku, jako święto państwowe.
            Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Chrzest Polski”. Konkurs zorganizowali katecheci: Marta Brzezowska, ks. Damian Rokosz, ks. Dawid Kotulski.
            Na konkurs wpłynęło 89 prac w tym 11 z klas 4-8 i 78 z klas 1-3.
            Wyniki konkursu:
            Kategoria: klasy 4 - 8
            1 miejsce - Martyna Cieśla kl. 6c
            2 miejsce – Amelia Wyczawska kl. 5b
            3 miejsce – Michał Daniszewski kl. 4b
            Wyróżnienia:
            Julia Solak kl. 5b
            Emilia Król kl. 5b
            Paulina Fudali kl. 6a
            Kategoria klasy 1-3
            1 miejsce – Olga Krzywonos kl. 2c
            2 miejsce- Wiktor Sas kl. 2b
            3 miejsce - Milena Kusy kl. 3d
            Wyróżnienia:
            Aleksandra Kozik kl. 1c
            Nikodem Wróblewski kl. 2c
            Emilia Socha kl. 3b
            Laura Słysz kl. 1c
            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
            Ponadto chętni uczniowie pod kierunkiem nauczycielek historii : Agnieszki Moskal i Haliny Jarosz-Łaby
            przygotowali notatki graficzne dotyczące chrztu Polski. Najlepsze zostały wyeksponowane w holu
            szkoły.

          • Projekt 3D- konkurs informatyczny

          • Laboratoria Przyszłości rozwinęły bazę materialną naszej szkoły o drukarki 3D. Drukarki Zortrax M200Plus, które zostały zakupione do Pracowni Komputerowych umożliwiają wydruki gotowych projektów pobranych z serwisów internetowych jak też mogą drukować przedmioty zaprojektowane samodzielnie. Jednym z narzędzi służących do tworzenia projektów 3D jest Tinkercad. 

            Nauczyciele informatyki zorganizowali wśród uczniów klas 6- 8 konkurs na projekt przedmiotu 3D. Wykonanie projektu wymagało od uczniów dokładności i rozwiniętej wyobraźni przestrzennej. Spośród zgłoszonych prac wybrano zwycięzców:

            I miejsce - Martyna Cieśla klasa 6c

            II miejsce – Anna Wołtosz klasa 8a, Antoni Markowski klasa 8b

            III miejsce - Patrycja Kwiatkowska 7c, Kacper Partyka klasa 8b

             

            Zwycięzcom gratulujemy,

             

            Nauczyciele Informatyki

          • NAUKA GEOGRAFII  PRZEZ  ZABAWĘ

          • Uczniowie klas 7 doskonale znają już mapę Polski dzięki zabawie z kostkami. Na przygotowanych kostkach naklejone są nazwy krain geograficznych, miast, rzek, jezior.  Dzięki wspólnej zabawie, starają się zapamiętać, gdzie te obiekty występują na mapie.  Jest to doskonały sposób na to,  by  bez stresu opanować mapę. „Korytarzowa” lekcja bardzo podobała się uczniom.

          • Uczniowie klasy 3a rozpoczęli świętowanie

          • Uczniowie klasy 3a rozpoczęli radosne świętowanie

            Poznając tradycje Świąt Wielkanocnych, dzieci przeniosły się w fascynujący świat małej motoryki. Uczniowie przygotowali kolorowe pisanki, wysiali aromatyczną rzeżuchę oraz upiekli babę wielkanocną. 

            W ten sposób ćwiczyli koordynację oraz podstawowe umiejętności manualne, które przydadzą się w domowych przygotowaniach wielkanocnych!

          • Halowy Turniej Piłki Nożnej

          • Dnia 26 marca 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana III Sobieskiego odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej, w którym brało udział 10 drużyn z powiatu. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy chłopców. Starsi w składzie: Buczkowski Jan, Dzimira Szymon, Górski Michał, Maciuła Jakub, Maciuła Maciej, Półtorak Jan, Ryfa Dawid, Zych Bartosz. Młodsza grupa to: Biłas Ignacy, Cisowski Miłosz, Kojder Fabian, Krupa Jakub, Majba Filip, Ryznar Bartosz, Słoma Jakub, Słoma Oskar, Sochacki Szymon, Woźniak Wojciech. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i walecznością, co zaowocowało kilkoma sukcesami. Najważniejszy z nich to zdobycie I miejsca w turnieju przez starszych chłopców. Poza tym zawodnicy uzyskali również wyróżnienia indywidualne: Fabian Kojder otrzymał tytuł „Najsympatyczniejszego Zawodnika”, natomiast Jan Buczkowski został uznany za "Najlepszego Bramkarza". Wszystkim serdecznie gratulujemy ducha walki i życzymy dalszych sukcesów!

          • NUTELLA CZY OWSIANKA?

          • Na temat zdrowego odżywiania możemy się dowiedzieć np. z internetu - wystarczy w przeglądarkę wpisać odpowiednią frazę. Warto jednak zdobytą wiedzę usystematyzować i zweryfikować, rozmawiając z ekspertem w tej dziedzinie. Taką sposobność mieli uczniowie klas 6a i 6b, którzy- na zaproszenie p. Aleksandry Brud- spotkali się z Panem Maciejem Fitałem- dietetykiem pracującym w Gabinecie Dietetycznym Bonne Santé w Przeworsku. W trakcie spotkania zostały poruszone przede wszystkim tematy dotyczące zasad zdrowego odżywiania i ich ogromnej roli w prawidłowym rozwoju nastolatków. 45-minutowa lekcja okazała się za krótka, ponieważ jeszcze na przerwie zainteresowani mieli mnóstwo pytań do naszego gościa. Bardzo dziękujemy za możliwość spotkania się z Panem. A dylemat: co na śniadanie- Nutella czy owsianka- został rozstrzygnięty na korzyść owsianki.

          • Klasy 2c i 2d na zajęciach szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa

          • 20 marca klasy 2c i 2d odwiedziły salę edukacyjną „OGNIK” mieszczącą się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Rzeszowie. Strażacy przeprowadzili z naszymi uczniami zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Dzieci przećwiczyły ewakuację z zadymionego pomieszczenia, były świadkami wyjazdu wozu strażackiego na akcję ratowniczą, obejrzały najnowocześniejszy sprzęt służący do ratowania ludzi. Zobaczyły również czym zajmują się strażacy, kiedy znajdują się w jednostce.

          • Warsztaty w Bibliotece Publicznej w Przeworsku

          • ,,... Ćwierknął wróbel to wróbla: Kolego, na sercu mi jakoś tak lekko!

            Ćwierknął drugi: A ja się nie dziwię.

            Wielkanoc, kolego, Wielkanoc..."

             

            Święta Wielkiej Nocy tuż, tuż!

            Uczniowie klasy  2b postanowili pracowicie wykorzystać dni oddzielające nas od radosnych Świąt Wielkanocnych. W środę 20 marca uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Dział Dziecięcy Miejski Biblioteki Publicznej w Przeworsku. Podczas zajęć zapoznani zostali z tradycjami i  zwyczajami świątecznymi, następnie wykonali ozdobę świąteczną -  baranka, każdy był uroczy. Poznali tradycje związane z naszym miastem jak bicie w bębny w Wielki Tydzień. Chłopcy mogli przymierzyć tradycyjny strój Turka - Straży grobowej. Na koniec zajęć dzieci otrzymały symboliczną słodką babeczkę do koszyczka.

            Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia i miłe przyjęcie.

          • Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Ortograficzny"

          • W dniu 20.03.2024r. nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Ortograficzny".

            Wśród laureatów należy zwrócić szczególną uwagę na sukces ucznia klasy 4 D Jana Bloka, który zdobył I miejsce w kraju, pisząc bezbłędnie tekst dyktanda.

            Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy grupa 55 uczestników.

            Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Dinozaura, który przerodził się w Tydzień Dinozaura

          • 26 lutego przypada nieformalne święto  „Dzień Dinozaura”. To wspaniała okazja, aby pogłębiać wiedzę na temat tych niezwykłych gadów, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.

            Od 4 do 9 marca, salę geograficzną wypełniły Tyrnozaury, Stegozaury, Anktylozaury, Pterodaktyle, Triceratopsy, Diplodoki i inne dinozaury z minionych epok. Uczniowie przynieśli figurki dinozaurów, albumy, plakaty, książki o dinozaurach.

            Uczniowie klas 4-7  na lekcjach geografii udali się w podróż do prehistorycznych czasów wykonując szkielet Triceratopsa z plasteliny i patyczków do uszu. Chętni uczniowie przygotowali ciekawostki o tych prehistorycznych gadach. Okazało się, że dzieci bardzo interesuje tą tematyka. Z ogromnym zaangażowaniem opowiadały o różnych gatunkach tych zwierząt i o hipotetycznych tezach dotyczących ich wyginięcia..

            Dinozaury, mimo że wyginęły, wciąż budzą wiele emocji u dzieci. Wielu uczniów zabłysnęło swoją wiedzą, inni natomiast z dociekliwością pytali o więcej. Tydzień Dinozaura przebiegał rzeczywiście dinozaurowo, a na pamiątkę tego wydarzenia robiliśmy pamiątkowe zdjęcia.