Menu witryny

• sekretariat: 16 648 72 68
    e-mail: sp1@przeworsk.um.gov.pl

liczba odwiedzin: 1074580
    • W tegorocznym Przedmiotowym Konkursie z fizyki dla uczniów szkół podstawowych, organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, tytuł laureata zdobył Krystian Skórski, uczeń klasy 8b. Krystian znalazł się w czołówce najzdolniejszych fizyków w województwie, co wymagało od Niego ogromnego zaangażowania i wielogodzinnego przygotowania. Warto nadmienić, że jest On pierwszym laureatem tego prestiżowego konkursu w Przeworsku od 2017 r. Zaszczytny tytuł laureata daje również wiele przywilejów podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

• "(...) każda książka jest żywym stworzeniem… Każda ma duszę i każda ma serce”. Kornel Makuszyński, „Szatan z siódmej klasy”

Duszę i serce książki odkrywali nasi uczniowie biorący udział w III Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania. Zakończył się on sukcesem uczennic naszej szkoly, których prezentacje wybranych tekstów urzekły jury konkursu. I tak spośród 96 uczestników z 21 szkół laureatką 1 miejsca w kategorii klas 4-6 została Maja Słonina z kl. 4b. Drugie miejsce w kategorii klas 7-8 przypadło w udziale Marii Gorlach z kl. 7d. Naszą szkołę reprezentowali również:

• Miło nam jest poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w w "Konkursie plastycznym na koszyczek wielkanocny". Organizatorem konkursu była Fundacja Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce z siedzibą w Rzeszowie przy wsparciu Archiwum Państwowego w Przemyślu. Spośród 653 prac dzieci z województwa podkarpackiego jury wybrało aż 4 prace uczniów z naszej szkoły. Nagrody odebrali: Jagoda Sobala (kl. 4 c) i Adrian Telega (kl.4a), natomiast wyróżnienie otrzymały Zosia Obłoza (kl. 4b) i Maja Bytnar (kl. 4c).
      Prace konkursowe były prezentowane na wystawie w w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.
      Serdecznie gratulujemy!

• „Mistrz Matematyki Powiatu Przeworskiego 2022” to wspaniała zabawa matematyczna, dająca możliwość rywalizacji z innymi. To także szansa, zweryfikowania swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Konkurs ten ma wieloletnią tradycję i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli naszego powiatu. W etapie szkolnym wzięło udział 29 uczniów z klas siódmych i ósmych. Do Etapu Powiatowego Konkursu Matematycznego MISTRZ MATEMATYKI 2022 zakwalifikowało się 10 uczniów naszej szkoły: Jagoda Sznaj 8b, Antonina Szlachta 8b, Julia Głąb 8e, Milena Kolano 8c, Krystian Skórski 8b, Arkadiusz Motyka 8c, Martyna Stelmach 8a, Małgorzata Maternowska 8c, Maja Domka 7f, Jagoda Koterba 7a. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.