Menu witryny

Wtorek 30.11.2021

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1
  im. Jana Pawła II
  ul. M. Konopnickiej 5
  37-200 Przeworsk
  ePUAP /SP1_PRZEWORSK
 • sekretariat: 16 648 72 68
  fax: 16 648 97 51
  e-mail: sp1@przeworsk.um.gov.pl

Mapa

Projekty

liczba odwiedzin: 964558
  • Uwaga!!!

   Z powodu napraw gwarancyjnych

   oraz przerwy technologicznej na wymianę wody
   kryta pływalnia będzie nieczynna
   w dniach od 15.11. do 10.12.2021 r.

   Przepraszamy za utrudnienia.

  • Informujemy, że z powodu napraw gwarancyjnych kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku będzie nieczynna w dniach 15.11.2021 - 30.11.2021 r.

   Przepraszamy za niedogodności i zapraszamy na basen w grudniu.


  • W dniu 10 listopada 2021 r. najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły odebrali stypendia od Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela.

   By otrzymać stypendium za szczególne wyniki w nauce uczniowie musieli uzyskać minimalną średnią ocen 5,4, natomiast by uzyskać stypendium za wybitne osiągnięcia, należało osiągnąć wyniki na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym w konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych oraz średnią ocen co najmniej 4,75.

   Uczniowie naszej szkoły, w tym stypendyści przygotowali wraz z nauczycielami spektakl uświetniający tę uroczystość.

  • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1
   im. Jana Pawła II w Przeworsku informuje,
   że prowadzone są zapisy dzieci
   do oddziałów przedszkolnych oraz do klas I.

   Karta_zgloszenia_do_oddzialu_przedszkolnego.doc

   Karta_zapisu_do_klasy_I.doc

  • Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta

   Dzień Zaduszny to szczególny czas, kiedy wspominamy osoby, które odeszły od nas. Jest to też wyjątkowa okazja, aby w gronie uczniowskim upamiętnić bohaterów, którzy spoczywają na przeworskim Starym Cmentarzu.

   W dniu 02.11. klasa IV c udała się na groby żołnierzy Bohaterów Walk o Niepodległość Polski. Uczniowie wspólnie zapalili znicze i w ciszy uszanowali pamięć poległych.

   Odwiedzili także groby wybitnych osób związanych z Przeworskiem, m.in. ppor. Bartłomieja Golankiewicza – oficera Wojsk Polskich z okresu Powstania Styczniowego, Walentego Rybackiego – Burmistrza Miasta z lat 1921-1934 i Honorowego Obywatela Miasta Przeworska, a także Józefa Benbenka, twórcy Muzeum w Przeworsku.

  • Środa, 27 października był dniem wyjątkowym w naszej szkole i przedszkolu - obchodziliśmy Dzień Piżamy. Każdy, kto miał ochotę mógł w tym dniu paradować po szkole w cieplutkiej i mięciutkiej piżamie. Było dużo zabawy, śmiechu - tak potrzebnego dla każdego z nas!

   Jednakże Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

   Dlaczego piżama? - ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. W tym dniu Samorząd Uczniowski włączył się w akcję zbiórki pieniędzy na rzecz chorych dzieci na oddziałach onkologii.

  • W dniu 25.10.2021 nasza szkoła wzięła udział w projekcie Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki prowadzonym przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Projekt miał na celu przybliżenie uczniom wiedzy na temat historii i kultury Żydów Polskich.

   W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 4-6, a spotkanie prowadziła pani Elżbieta Grab z Muzeum Polin. Podczas warsztatów uczniowie wzięli udział w fabularyzowanej grze narracyjnej Miasteczko Malki. Gracze wcielili się w postać Antka – współczesnego 12-latka, który niespodziewanie przenosi się 100 lat w przeszłość i trafia wprost do miasteczka, w którym obok siebie żyją Polacy i Żydzi. Przewodniczką chłopca jest 11-letnia Żydówka – Malka, która opowiada o swoich tajemniczych miejscach w mieście.