Strona główna
Mistrzowie ortografii wyłonieni!
24.03.2026Za nami emocjonujące zmagania w konkursie Orzeł Ortograficzny, który jak co roku przyciągnął uczniów gotowych zmierzyć się z niełatwymi zasadami pisowni języka polskiego.
Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, czujnością językową i dbałością o każdy szczegół – a przecież wszyscy wiemy, że ortografia potrafi być naprawdę wymagająca!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom – Wasze zaangażowanie i odwaga w podjęciu wyzwania zasługują na ogromne uznanie!
Szczególne brawa kierujemy do laureatów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki i zdobyli tytuł prawdziwych mistrzów ortografii.
Kacper Pustka - laureat I miejsca w kraju!!!!
Julita Szczepankiewicz, Jan Blok, Fabian Kojder - laureaci VII miejsca w kraju
Szymon Dziedzic, Maksymilian Mędzela, Gabriela Sykała, Milena Ścisłowicz, Lena Domańska - laureaci IX miejsca w kraju.
Do zobaczenia w kolejnej edycji!
Sukces naszych uczniów w IV Powiatowym Konkursie „Medyk z klasą”
24.03.2026Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie odnieśli sukces w IV Powiatowym Konkursie „Medyk z klasą”. Daria Szulim zajęła II miejsce, wykazując się szeroką wiedzą oraz dużym zaangażowaniem. Michał Kostka zdobył III miejsce, również prezentując wysoki poziom przygotowania i imponujące umiejętności. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy im dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji oraz zainteresowań. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie tak godnie reprezentują naszą szkołę. Brawo!
St.Patrick's Day w oddziałach zerowych
23.03.202617 marca w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka –święto związane z Irlandią, jej tradycjami i kulturą. Podczas zajęć z języka angielskiego dzieci poznały legendę o świętym Patryku, a także postać wesołego skrzata Leprechauna, który według opowieści ukrywa garnek złota na końcu tęczy. Dzieci poznały również podstawowe słownictwo związane z tym świętem: green, leprechaun, shamrock (koniczyna), rainbow (tęcza), gold (złoto). Poznały również znaczenie koniczynki – symbolu tego dnia. Nie zabrakło radosnych zabaw i aktywności, które sprawiły dzieciom wiele uśmiechu
Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w pływaniu.
23.03.2026W dniu 20 marca 2026r. na basenie MOSiR-u w Dębicy odbył się Finał Wojewódzki szkolnych zawodów pływackich z cyklu Igrzyska Dzieci. W finale na starcie stanęło po dwanaście zawodniczek i dwunastu zawodników w każdym stylu pływackim ze szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowała dwójka pływaków Laura Bukowińska, która startowała na dystansie 50m stylem dowolnym i Jan Baj na tym samym dystansie stylem motylkowym. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze poprawiając wyniki z półfinałów. Ostatecznie Laura Bukowińska z czasem 0;34,97 zajęła 9 miejsce, natomiast Jan Baj wypadł jeszcze lepiej i z czasem 0;37,73 zajął 7 miejsce. Była to doskonała okazja dla uczniów do wykazania się swoimi umiejętnościami pływackimi na tle rówieśników z innych szkół. Startom towarzyszyło sporo pozytywnych emocji i zaciętej rywalizacji.
IV Powiatowy Konkurs Historyczno-Geograficzny "Przeworsk - miasto pod SŁOŃcem" ☀️
20.03.2026Podsumowanie tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Przeworsku miało miejsce 20. 03. 2026r. o godz. 10. 00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
W konkursie który został przeprowadzony 6. 03 w SP 1 w Przeworsku wzięło udział 91 uczniów z 11 szkół: Szkoły Podstawowej w Dębowie, Kańczudze, Jaworniku Polskim, Łopuszce Wielkiej, Maćkówce, Ostrowie, Siedleczce, Żurawiczkach, SP1, SP2, SP3 w Przeworsku.
III Wojewódzki Konkurs Oratorski W naszym kraju nad Wisłą mówmy piękną polszczyzną
18.03.202685To wyjątkowe wydarzenie odbyło się 13.03.2026 r. w atmosferze i scenerii pałacowej Oranżerii, pełnej skupienia, emocji i autentycznej pasji do słowa.
25 uczestników z 12 szkół miało okazję zaprezentować swoje umiejętności retoryczne, interpretacyjne oraz bogactwo językowe, wygłaszając przygotowane przemówienia na temat: Jak drzewiej bywało. Kredą po tablicy. Ołówkiem po zeszycie. Jury w składzie Krystyna Czura - instruktor do spraw teatru, Marek Kochmański – polonista, Katarzyna Rudnicka – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Przeworsku, Jakub Międlar - nauczyciel Szkoły Muzycznej w Przeworsku Małgorzata Wołoszyn - kustosz muzeum oceniało nie tylko poprawność językową, ale także sposób przekazu, dykcję, kontakt z publicznością oraz oryginalność ujęcia tematu. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, co podkreślali zarówno organizatorzy, jak i sami jurorzy.
To budujące, że młodzi lu
Młode mistrzynie retoryki podbijają scenę
18.03.2026III Wojewódzki Konkurs Oratorski po raz kolejny zgromadził utalentowaną młodzież, dla której sztuka pięknego i przekonującego mówienia nie ma tajemnic.
Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom przygotowania, imponując zarówno kulturą słowa, jak i umiejętnością budowania spójnych, logicznych wypowiedzi. Każde wystąpienie było wyjątkowe – pełne pasji, autentyczności i zaangażowania. Jury miało niezwykle trudne zadanie, by spośród wielu znakomitych mówców wyłonić najlepszych.
DAWNO, DAWNO TEMU...
17.03.202610Tydzień z dinozaurami w grupie Biedronki to był fascynujący cykl edukacyjny, który przeniósł dzieci w świat prehistorii poprzez naukę, zabawkę i kreatywne prace plastyczno-techniczne.
Dzieci uczestniczyły w zabawach doskonalących orientację przestrzenną. Segregowały figurki dinozaurów, porównywały ich wielkość i wygląd. Przeliczały dinozaury, porównywały liczebność grup. Opisywały przyniesione przez siebie różne dinozaury. Dzieliły nazwy dinozaurów na sylaby. Pogłębiały swoją wiedzą poprzez oglądanie przyniesionych książek i ilustracji. Rozwijając zdolności manualne i artystyczne malowały dinozaury węglem. Dzięki unikalnej fakturze węgla prace nabrały ,,dymnego" wyglądu co przyniosło im ogromną frajdę. Stworzyły ,,Giga dinozaura" z papieru. Każde dziecko chciało osobiście się z nim przywitać.
Wyśpiewali pamięć o Niezłomnych
16.03.202612.03.2026 r. w Szkole Podstawowej w Żurawiczkach odbyło się uroczyste podsumowanie
IV Wojewódzkiego Konkursu poświęconego pamięci płk. Wojciecha Szczepańskiego
i żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego z terenu województwa podkarpackiego pn. „Niezłomnym – Wyklętym – Niepokornym”.
"Po prostu koci świat"
10.03.2026W XI edycji Konkursu Plastyczno - Informatycznego „Po prostu koci świat” ogromny sukces odniosła uczennica naszej szkoły: Wiktoria Gorzynik z oddziału przedszkolnego (grupa: „Wiewiórki), która zajęła I miejsce! Praca Wiktorii zachwyciła jury pomysłowością, starannością wykonania oraz oryginalnym przedstawieniem tematu. To dla nas wielka radość i powód do dumy, że tak młodzi uczniowie rozwijają swoje talenty artystyczne i odnoszą sukcesy w konkursach o zasięgu ogólnopolskim. Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy jej dalszych sukcesów oraz rozwijania pasji i talentów!!!
Bieg żołnierzy
10.03.20261 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Braci Cieślów i Braci Olejarków zorganizowanym przez GOK Przeworsk w dniu 2 marca.
Żołnierze Wyklęci to bohaterowie naszej powojennej historii, których walka i oddanie stanowi symbol niezłomności i odwagi. Szczególne wspomnienie poświęcone zostało tym, którzy pochodzili z naszej najbliższej okolicy. Byli to: ks. dziekan Antoni Olejarka pseud. „Olejarz” i kapitan Stanisław Olejarka pseud. „Oko” z Grzęski oraz Tadeusz Cieśla pseud. „Żbik” i Edward Cieśla pseud. „Zabawa” ze Studziana. Udział w biegu był wyrazem naszej postawy patriotycznej i bardzo cenną lekcją historii. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.
Wielki sukces naszych uczniów w III Turnieju o Puchar „Katolika”!
04.03.202611 lutego 2026 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w III Turnieju Wiedzy i Umiejętności o Puchar „Katolika”, organizowanym przez Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Anny Jenke w Jarosławiu.
W zmaganiach, które łączą wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami, nasza drużyna wykazała się ogromną wszechstronnością i ostatecznie zajęła zaszczytne II miejsce.
Półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w pływaniu drużynowym i indywidualnym.
03.03.2026W dniu 13 lutego 2026r. na basenie w Sokołowie Małopolskim odbyły się Półfinały Wojewódzkie szkolnych zawodów pływackich z cyklu Igrzyska Dzieci, na których reprezentanci szkół podstawowych z województwa podkarpackiego stanęli przed szansą wywalczenia awansu do finałowych zawodów wojewódzkich. Była to doskonała okazja dla uczniów do wykazania się swoimi umiejętnościami pływackimi na tle rówieśników z innych szkół. Startom towarzyszyło sporo pozytywnych emocji i zaciętej rywalizacji zarówno w startach indywidualnych, jak i sztafetach. Zawody zorganizował Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim przy współpracy z Podkarpackim Wojewódzkim Szkolnym Związkiem sportowym w Rzeszowie.
Podziękowanie
27.02.2026Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, a w szczególności Radzie Rodziców działającej przy SP1 za zakup puf dla naszej szkoły, które powitają uczniów na szkolnych korytarzach po feriach. Dzięki Państwa zaangażowaniu i wsparciu uczniowie zyskali możliwość tworzenia małych, przyjaznych stref komfortu, które sprzyjają odpoczynkowi i wyciszeniu podczas przerw.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KLAS 0 –III „Pejzaż zimowy”
16.02.2026Pod koniec stycznia odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Plastyczny klas 0 - 3 pt. „Pejzaż zimowy”. Głównym celem konkursu było ukazanie piękna przyrody w zimowej szacie. Na konkurs wpłynęło 117 prac, z tego kilka prac było niezgodnych z regulaminem konkursu. Komisja w składzie: p. Ewa Cyrnek, p. Bożena Sebzda, p. Barbara Kojder, p. Elżbieta Maternowska oraz p. Jolanta Rogoża wyłoniła laureatów, którym w dniu 12 lutego zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki.




