• Witamy przedszkolaków!!!

• W czwartek, mury naszej szkoły odwiedziła grupa Smerfów wraz z wychowawcą, panią Haliną Superson z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku. Było to dla nich nie lada przeżycie – duży budynek, starsi uczniowie, dzwonek na przerwę.

Dzieci zostały miło przyjęte i oprowadzone po szkole przez uczniów klasy 6b. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach w języku niemieckim (Ostern) i angielskim (Happy Easter), których tematem były oczywiście Święta Wielkanocne.  Na pierwszej lekcji przygotowanej przez panią Ewę Kojder, dzieci słuchały piosenki po niemiecku i malowały króliczka. Jednakże największe emocje u naszych gości wzbudziło poszukiwanie czekoladowych jajek. W dalszej części zajęć, pani Barbara Dryniak przeprowadziła krótki teścik ze znajomości słówek i zwrotów angielskich, który dzieci zdały śpiewająco. Następnie, słuchając instrukcji w języku angielskim tworzyliśmy wielkanocne kurczaki. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane upominkami, miały też okazję posiedzieć w ławkach i odwiedzić szkolne zerówki. Smerfy, pełne wrażeń wróciły do przedszkola, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi przedszkolakami.

Zapraszamy ponownie.

• XVII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY WIELKANOCNE TRADYCJE

•    2 kwietnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Konkursu Plastycznego dla Dzieci  i Młodzieży „Wielkanocne Tradycje” 🐣

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły -  w grupie  klas I-III wyróżnienia otrzymali:

- Jakub Paryła – z kl. 3d – kat. PRACA PLASTYCZNA - opiekun pani Bożena Sebzda,

- Wiktoria Tytuła – z kl. 1b – kat. PRACA PRZESTRZENNA - opiekun pani Kamila Chmiel

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Jego celem była prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej, kultywowanie tradycji oraz rozwijanie kreatywności.

Jury w składzie:

Andrzej Cieszyński- artysta malarz, dyrektor BWA

Katarzyna Grabka- plastyk,

Krystyna Juźwińska - kierownik, pracownik CK w Przemyślu

oceniło bardzo wysoko poziom nadesłanych na konkurs prac i miało bardzo trudne zadanie, aby spośród 700 prac wybrać te najpiękniejsze.

Gratulujemy wyróżnionym i nagrodzonym uczniom oraz ich opiekunom.

• 2 kwietnia 2023 - rocznica śmierci papieża Jana Pawła II

• W dniu 2 kwietnia 2023 przypada 18 rocznica śmierci Jana Pawła II, patrona naszej szkoły. Z tej okazji, uczennice klasy III d, uczęszczające na koło artystyczne, zaprezentowały krótki program słowno-muzyczny aby upamiętnić ten ważny dzień.

Występ został przygotowany pod opieką pani Bożeny Sebzdy.

Nagranie i montaż: Monika Wyczawska

Do nagrania wystąpienia uczennic wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

• II OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZY ,,ŚWIAT W NASZYCH RĘKACH - LAS DOMEM ZWIERZĄT"

• Uczennica klasy 1b WIKTORIA TYTUŁA - zdobyła II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno - Przyrodniczym, którego celem było:

- kształtowanie postaw przyrodniczych,

- podnoszenie świadomości ekologicznej,

- uaktywnienie do myślenia o przyszłości środowiska naturalnego.

Gratulujemy też wszystkim uczniom biorącym udział.

Brawo!

Opiekun Kamila Chmiel.

• "MISTRZ ORTOGRAFII 2023"

• Mistrz_ortografii_REGULAMIN_-_2023.pdf