• Kopciuszek z wizytą w Oddziale Przedszkolnym

• Dzisiaj do dzieci z " Zerówki" zawitał Kopciuszek ze swoją świtą. Uczniowie z koła teatralnego działającego w naszej szkole wystąpili przed tą niezwykle wymagającą publicznością. Dziękujemy za gorące i serdeczne przyjęcie!

• „MOJA KOCHANA MAMUSIA”

Olga Krzywonos  i Nikodem Wróblewski 1c

Gratulujemy!

• UCZNIOWIE SP 1 W ENERGYLANDII

• 31 maja 2023r. 87 uczniów klas 8 odwiedziło ENERGYLANDIĘ - największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący 123 atrakcje, które znajdują się na obszarze 70 ha. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator w woj. małopolskim. W ciągu kilku godzin nie sposób skorzystać ze wszystkich oferowanych atrakcji. Największym powodzeniem cieszyła się wśród uczniów strefa ekstremalna, a w niej najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe

ramię Space Boostera, których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5G! W tej strefie, bezsprzecznie królują Hyperion - najwyższy i najszybszy w Europie w swojej kategorii oraz Water Coaster Speed - światowy rekordzista wśród wodnych Roller Coasterów. I jeszcze wiele innych… Wspaniałą zabawę uzupełniła piękna, słoneczna pogoda.

Nasi uczniowie bardzo zmęczeni, ale też zadowoleni z zabawy na wysokich obrotach, wrócili ze swojej ostatniej wycieczki klasowej w szkole podstawowej.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Halina Jarosz-Łaba, Sabina Kamecka, Tomasz Kamecki, Donata Kosior- Jaroch, Małgorzata Liszka – Wołoszyn, Edyta Sochacka, Jadwiga Czerwonka

• Wycieczka do Sandomierza

• 26 maja uczniowie z klas 4A i 4B uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza - miasta nad Wisłą położonego na siedmiu wzgórzach. Podczas zwiedzania miejscowości uczniowie podziwiali starówkę, zobaczyli Bramę Opatowską, czyli  gotycką bramę wjazdową z 2. połowy XIV w., zbudowaną z inicjatywy Kazimierza Wielkiego jako część murów obronnych miasta. Duże zainteresowanie uczestników wycieczki  wzbudziła Podziemna Trasa Turystyczna. Uczniowie mieli okazję przymierzyć różnorodne stroje i zbroje rycerskie oraz obejrzeć cały arsenał broni z dawnych czasów. Niezwykłą frajdę sprawił im rejs statkiem po Wiśle. Bardzo duże wrażenie wywarł na uczniach spacer lessowym Wąwozem Świętej Królowej Jadwigi.  Z głowami pełnymi wrażeń wróciliśmy do Przeworska.

Podczas wykonania fotorelacji wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".