• Mikołajkowy Dzień Otwarty

• W sobotę 2 grudnia drzwi Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II zostały szeroko otwarte dla wszystkich, którzy chcieli zapoznać się z ofertą placówki. Pomimo tego, że ranek powitał wszystkich grubą warstwą śniegu, licznie przyszli do nas uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, ciekawi tego,  jak funkcjonuje nasza szkoła. W życiu szkoły Mikołajkowy Dzień Otwarty to dzień wyjątkowy.  Rodzice, których dzieci już się u nas uczą, mogli kolejny raz przekonać się, że ich pociechy nie mogły trafić lepiej. Rodzice, którzy jeszcze zastanawiają się, którą przeworską szkołę wybrać dla swojego dziecka, mogli  zobaczyć, że „ Jedynka” to szkoła bezpieczna, przyjazna, a przy tym radosna i bardzo  pomysłowa.

Uroczystość otworzyła pani dyrektor Edyta Sochacka, która opowiedziała o szkole, zaznaczając, że naszym niewątpliwym atutem są doskonale wyposażone sale dydaktyczne i szeroka oferta zajęć dodatkowych. Nasi uczniowie uzyskują wysokie wyniki w nauce, ale posiadają też liczne zainteresowania, które mogą rozwijać w naszej szkole. Swoje talenty zaprezentowali w krótkim programie artystycznym, który cieszył się wielkim zainteresowaniem wszystkich gości.

Pomocnicy Świętego Mikołaja przygotowali dla przyszłych pierwszoklasistów, a także małych kandydatów do oddziału „0” wiele ciekawych form aktywności. Wspólnie wykonywaliśmy świąteczne ozdoby oraz piekliśmy i przystrajaliśmy pachnące świętami pierniczki. Były zagadki i minikonkursy z wykorzystaniem tablic multimedialnych, zajęcia z programowania robotów. Można było pomalować twarz lub pokolorować postać Mikołaja. Na stoisku chemicznym i biologicznym odbywały się doświadczenia oraz różne pokazy. Dzieci mogły pobawić się w naukowców, wykorzystując mikroskopy i zobaczyć,  jak w ogromnym przybliżeniu wygląda przekrój cebuli  albo zaprzyjaźnić się z niezwykle aktywnym pająkiem. Chętne osoby mogły wziąć udział w wielobojach sprawnościowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Atrakcji było tak dużo, że nowym znajomym trudno było opuścić szkolne sale i wrócić do domów.

Dziękujemy wszystkim Gościom za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że  spotkamy się z Wami już we wrześniu.