• OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY LEON Z MATEMATYKI SESJA JESIENNA 2023 - ROZSTRZYGNIĘTY

• Z przyjemnością i ogromną satysfakcją informujemy, że uczeń klasy  2b PATRYK KUBUSIAK został LAUREATEM Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego LEON zajmując 5 miejsce uzyskując 91%. Brawo!

Pozostali uczniowie 2b zajęli także wysokie miejsca. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności matematycznych i logicznego myślenia uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji nauk ścisłych. Uczniowie zmierzyli się z ciekawymi zadaniami i  łamigłówkami konkursowymi.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a szkoła podziękowanie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom  i życzymy dalszych sukcesów.

• „Przeworsk – miasto pod SŁOŃcem”

• 1 marca 2024r. o godz. 10.00 odbyło się   podsumowanie II Powiatowego Konkursu Historyczno-Geograficznego „Przeworsk – miasto pod SŁOŃcem”. W konkursie, który został przeprowadzony  26. 02. 2024r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Przeworsku,  wzięło udział 46 uczniów z 5 szkół: Szkoły Podstawowej w Kańczudze, Szkoły Podstawowej w Łopuszce Wielkiej, Szkoły  Podstawowej w Żurawiczkach, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 w  Przeworsku.

Laureatami konkursu zostali:

Miejsce I ex aequo

Anna Diduch – SP 1 w Przeworsku

Mateusz Rut  - SP 2 w Przeworsku

Miejsce II ex aequo

Michał Mazurek – SP 2 w Przeworsku

Michał Kostka – SP 1 w Przeworsku

Miejsce III

Aleksandra Szajner  - SP w Kańczudze

Wyróżnienia:

Kinga Mucha – SP w Kańczudze

Jan Zięba – SP 2 w Przeworsku

Adrian Dyndał – SP 2 w Przeworsku

Konkurs został objęty  Patronatem Burmistrza Miasta Przeworska. Jego tegoroczna edycja poświęcona była ordynacji Lubomirskich, ze szczególnym uwzględnieniem postaci księcia Andrzeja Lubomirskiego.  Na rozstrzygnięciu  konkursu obecna była Pani Edyta Sochacka – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku.  Gościem specjalnym była  kustosz przeworskiego muzeum Pani Małgorzata Wołoszyn, która w bardzo interesujący sposób przybliżyła zgromadzonym postać ostatniego ordynata przeworskiego, wzbogacając swoje wystąpienie o niezwykłą prezentację.

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Łukasza Mroza rozdanie nagród odbyło  się w  świeżo odremontowanej oranżerii na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Przeworsku.

Organizatorzy konkursu – nauczyciele historii i geografii ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku składają serdeczne podziękowania:

Panu Burmistrzowi Leszkowi Kisielowi za udzielenie wsparcia finansowego na nagrody dla uczestników konkursu;

Panu Przemysławowi Ścisłowiczowi Firma Handlowo – Usługowa „Felicja” za wspaniałe pierniki ozdobione wizerunkiem przeworskiego ratusza;

Panu  Prezesowi Jerzemu Kiliańskiemu ze Spółdzielni Ogrodniczo – Pszczelarskiej w Tarnobrzegu za ofiarowanie soków i owoców.

• Zdrowy kręgosłup to podstawa

• Odciążamy plecaki naszych najmłodszych uczniów. Pierwsze szafki trafiły do sal uczniów klas I-III. W przyszłym tygodniu każdy uczeń edukacji wczesnoszkolnej otrzyma kluczyk do swojej szafeczk.