Drodzy uczniowie,
Biblioteka naszej szkoły serdecznie zaprasza do udziału w konkursie. Szczegóły na plakacie.
Drodzy uczniowie,
Biblioteka naszej szkoły serdecznie zaprasza do udziału w konkursie. Szczegóły na plakacie.
Nasza uczennica - Patrycja Kwiatkowska z klasy 7c- dostała wspaniałą szansę zaprezentowania się publiczności zgromadzonej 17 września 2023 r. w Suwałkach oraz przed telewizorami. Wzięła bowiem udział w koncercie "Razem dla bezpiecznych granic" transmitowanym przez TVP1. Patrycja pojawiła się na scenie wraz z Janem Zalewskim oraz Konradem Ślebiodą, z którymi zaśpiewała piosenkę "Biel i Czerwień (Szeptem)". Wykonawcy utworu są również autorami słów, natomiast muzykę skomponowali Nobocato oraz Alicja Kubiak.
Koncert w Suwałkach został zorganizowany we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. W repertuarze znalazły się popularne piosenki wojskowe oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu m.in. Krzysztofa Cugowskiego, Nataszy Urbańskiej czy Viki Gabor.
Gratulujemy Patrycji świetnego występu i życzymy dalszych sukcesów.
Nasza szkoła bierze udział w akcji " Szkoły pełne talentów". "Talenciaki" będą otrzymywać Państwo podczas zakupów w Lidlu ( za każde wydane min. 50 zł w tym jedno warzywo lub owoc przysługuje jeden "Talenciak"). Zebrane "Talenciaki" można wrzucać do specjalnych skrzynek, które znajdują się na korytarzach naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i wspierania akcji, dzięki której nasza szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i naukę. Akcja trwa do 5 listopada 2023 r.
Informujemy, że od 4 września 2023r. w naszej szkole można skorzystać z pomocy psychologa, p. Sylwii Cukierdy - Balickiej. Wierzymy, że pokój psychologa stanie się miejscem, gdzie uczniowie oraz rodzice w ciepłej i spokojnej atmosferze znajdą zrozumienie oraz akceptację, a także uzyskają pomoc w potrzebie.
Nowy rok szkolny to czas pełen możliwości, nauki i przygód! Życzymy z całego serca, aby był dla naszej szkolnej społeczności wyjątkowy i owocny. Niech przyniesie wiele chwil radości, odkryć oraz sukcesów.
W tym roku szkolnym, klasa 5 b uczestniczyła w Międzynarodowym Projekcie "Getting to know each other.” Projekt został realizowany na platformie eTwinnning, łączącej nauczycieli z całego świata. Naszymi partnerami byli uczniowie z Hiszpanii, z którymi realizowaliśmy następujące zadania: 1. Where are we from?- Skąd jesteśmy? – stworzenie prezentacji dotyczących naszego państwa. 2. Who’s who? - Kto jest kim? – stworzenie padletu z krótkim opisem każdego ucznia. Na podstawie opisu, partner projektu, musiał odgadnąć kto jest kim na zdjęciu. 3. My region.- Mój region. – nagranie krótkich filmów, opisujących m.in.: polską kuchnię, szkołę, sport, sławnych polskich sportowców, miejsca, które warto zwiedzić. Na podstawie filmów stworzenie quizu na platformie Kahoot, aby sprawdzić wiedzę Hiszpanów na temat naszego Państwa. Celem projektu było doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim, wzbudzenie zainteresowania nauką języków obcych, doskonalenie umiejętności informatycznych, a przede wszystkich integracja i zacieśnianie więzi wśród uczniów klasy 5b. Realizacja projektu powiodła się i sprawiła uczniom dużo radości.
Celem konkursu było odkrywanie uzdolnień dzieci, zachęcanie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności.
Miło nam poinformować, że w konkursie wzięło udział 5198 uczniów klas pierwszych z całej Polski.
Wśród naszych uczestników są laureaci co cieszy nas bardzo.
A są to:
Tonia Zuzanna - kl. 1b - 95% - III miejsce + nagroda książkowa
Kubusiak Patryk - kl. 1b - 85% - VII miejsce
Niemiec Emilia - kl. 1b - 73% - XII miejsce
Malik Liliana - kl. 1b - 66% - XV miejsce
Gratulujemy!!!
Życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 20 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych. Uroczystość rozpoczęła się przekazaniem z ceremoniałem sztandaru szkoły klasom siódmym. Następnie głos zabrała pani dyrektor szkoły Barbar Motyka podsumowując pracę uczniów podczas całej ich edukacji w naszej szkole. Uczniowie wyróżniający się zostali wpisani do księgi zasłużonych w kategoriach: nauka, sport, osiągnięcia artystyczne, wolontariat, poczet sztandarowy.
W kategorii nauka wpisem zostały uhonorowane następujące uczennice:
Milena Drzystek, 8a, Oliwia Homik, 8b, Martyna Preisner, 8d, Milena Piwko, 8e, Iga Skawina, 8e. W kategorii sport: Kamial Warchoł, 8a, W kategorii osiągnięcia artystyczne: Wiktoria Domaradzka, 8f, Urszula Kojder, 8a.
W kategorii wolontariat: Milena Drzystek, Jagoda Koterba, Milena Piwko, Jagoda Kulas, Kinga Misiąg, Gabriela Mędzela, Maria Gorlach, Maria Trelka, Maja Siuśta, Gabriela Zawadzka.
Poczet sztandarowy był reprezentowany przez następujących uczniów: Mielna Drzystek, Urszula Kojder, Milena Piwko, Jagoda Koterba, Martyna Preisner, Kinga Misąg, Karol Stącel, Kamil Fołta, Filip Zawadzki, Michał Jurkiewicz.
Statuetki „Wiktora” otrzymali uczniowie za osiągnięcia sportowe, a byli to: Milena Drzystek, Urszula Kojder, Maciej Baj, Kamila Warchoł, Kacper Olejarka, Laura Szawan.
Nagrodzeni zostali uczniowie z poszczególnych klas kończący szkołę z wyróżnieniem. Uczniowie ze średnią co najmniej 5,0 otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice wyróżniających się uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom za aktywny udział w życiu klasy i szkoły. Pożegnano również długoletniego Przewodniczącego Rady Rodzików pana Andrzeja Drzystka. Uroczystą akademię zakończyła część artystyczna. Najpierw zobaczyliśmy scenkę kabaretową z życia szkoły, następnie usłyszeliśmy kilka utworów muzycznych. Uczniowie w prezentacji multimedialnej pokazali swoje wspomnienia z lat szkolnych, a na koniec złożyli podziękowania dla rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły.
Kochani Uczniowie, życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu. Nie bójcie się marzyć!
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Społeczno-Edukacyjnego pod nazwą „Każdy inny-wszyscy równi” nasza placówka podjęła inicjatywę i działania zmierzające do zapoznania uczniów z tematyką niepełnosprawności w szkole i w środowisku pozaszkolnym. Przez cały rok szkolny 2022/2023 w ramach projektu każdego miesiąca realizowany był temat związany z niepełnosprawnością. Zajęcia pozwoliły uczniom na spotkania z osobami, które doświadczyły niepełnosprawności lub na co dzień pracują z takimi osobami. W naszej szkole obchodziliśmy m.in. Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących, Dzień Dzieci z porażeniem mózgowym, Dzień ŚWiadomości Dysleksji, Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych, Światowy Dzień Zespołu Downa, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, Światowy Dzień Epilepsji. Uczniowie podchodzili do zajęć z zaciekawieniem i zaangażowaniem. Niekiedy zdarzały się im tematy bliskie, znane z najbliższego otoczenia, a niekiedy takie, o których nigdy nie slyszeli ani słowa. Przez cały rok przy pokoju pedagoga funkcjonował kącik czytelniczy „Książki bez barier”, gdzie uczniowie mogli samodzielnie zgłębiać swoją wiedzę na wybrany temat. Na koniec projektu przeprowadzone zostało spotkanie dot. „Savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych”, czyli jak reagować kiedy spotykamy osoby z niepełnosprawnością. Wiele osób podczas zajęć próbowało sobie wyobrazić jak wygląda życie osoby niewidomej, niesłyszącej, z niepełnosprawnością ruchową. Koordynatorami projektu były Panie: I. Bednarz, I. Drobotowicz, M. Nikodem-Kądziołka i A. Trząsalska. Mamy nadzieję, że spotkania te pozwoliły uwrażliwić uczniów i pokazały jak wygląda życie osób z różnymi niepełnosprawnościami, których spotykamy w naszych środowiskach rodzinnych, szkolnych, podwórkowych.
Wszyscy mamy jednakowe prawa do szacunku, miłości i rozwijania sie zgodnie ze swoimi predyspozycjami .
Powered by aSc EduPage