• SP 1 Przeworsk - najlepsza w Łańcucie

          • W dniu 27 kwietnia 2022 r. odbyło się w I LO w Łańcucie rozdanie nagród w konkursie "Językomaniak to ja" oraz "Konkursie Piosenki Obcojęzycznej". W tym dniu odbyło się również Dyktando Sienkiewiczowskie. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali, że są najlepsi w każdej konkurencji.

            W konkursie "Językomaniak to ja"- kategoria: język angielski I miejsce zajęła Maja Kobielska (8b), w kategorii: język niemiecki I miejsce zdobył Paweł Wytrykus (8a) , a II miejsce Małgorzata Maternowska (8c). II miejsce w konkursie Piosenki Obcojęzycznej zdobyła Wiktoria Domaradzka (7f). W Dyktandzie Sienkiewiczowskim nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni: I miejsce zdobyła Martyna Stelmach (8a), II miejsce Martyna Preisner (7d), III miejsce Jagoda Sznaj (8b).

            Gratulujemy !

          • Sukces w konkursie "Trzeszczące wierszyki"

          • 26 kwietnia odbyło się wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Logopedycznym „Trzeszczące wierszyki” we Francji. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Słonina z klasy 3c zdobyła I miejsce w kategorii literackiej. Napisała wiersz, który opowiadał o ludziach, ich zwyczajach oraz przyrodzie Francji.

            Serdecznie gratulujemy!

          • Gala finałowa IX Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii"

          • W dniu 26 kwietnia 2022 r. w Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej odbyła się uroczysta gala podsumowująca finał IX Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". To wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich szkół. Rywalizacja w formie tradycyjnego dyktanda stwarza okazję do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń współczesnej historii Polski i stanowi aktywną formę obchodów Święta Niepodległości.

            Zmagania ortograficzne uczniów naszej szkoły zaowocowały sukcesem Martyny Stelmach - uczennica klasy 8 a zdobyła zaszczytne VII miejsce.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!

          • DOKONANIA UCZNIÓW w XXVIII Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała dla szkół podstawowych

          • 12.03.2022 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w XXVIII Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała dla szkół podstawowych, który został przeprowadzony w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Łańcucie.

            Matematyczne zmagania zakończyły się spektakularnym sukcesem. Jagoda Sznaj i Antonina Szlachta zajęły I miejsce, zaś Krystian Skórski – III miejsce.
            22.04.2022 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród i podsumowanie Konkursu.

            Gratulujemy naszym matematycznym umysłom!

          • Wiosenna edycja akcji "Pola Nadziei"

          • W wiosennej edycji akcji "Pola Nadziei" uczniowie ze Szkolnej Grupy Wolontariuszy "Promyczek" z pomocą młodszych koleżanek i kolegów, przeprowadzili kwestę na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Zebraliśmy kwotę 1899,10 zł oraz 2 euro. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

          • I etap Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada” zakończony sukcesem naszych uczniów.

          • W dniu 13 kwietnia 2022 r. odbył się pierwszy etap X Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego. Każdy uczestnik rozwiązał test jednokrotnego wyboru składający się z 40 zadań. „Banachiada” to inicjatywa jarosławskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących pozwalająca nie tylko wspomnieć najwybitniejszego polskiego matematyka Stefana Banacha, ale przede wszystkim mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie królowej nauk. Przeworską „Jedynkę” reprezentowali: Jagoda Sznaj – kl. 8b, Antonina Szlachta – kl. 8b, Krystian Skórski – kl. 8b, Arkadiusz Motyka – kl. 8c. Miło nam poinformować, że do dziesięciu drużyn, które będą kontynuować matematyczne zmagania w finale „Banachiady” zakwalifikował się zespół w składzie: Jagoda Sznaj i Arkadiusz Motyka.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • "Co łączy Przeworsk z Jerozolimą? O historii Bożego Grobu w Przeworsku"

          • W dniu 12.04  z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole odbyło się spotkanie, którego gościem był ks. Prałat Stanisław Szałankiewicz, komandor Bożego Grobu i wieloletni proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego. Na spotkaniu Ks. Prałat wygłosił referat pt. „Co łączy Przeworsk z Jerozolimą? O historii Bożego Grobu w Przeworsku.” Dzisiaj Kaplica Bożego Grobu stanowi sanktuarium, w której znajduje się ołtarz będący wierną repliką z Bazyliki Grobu Świętego w Jerozolimie. Kaplica stanowi jeden z najważniejszych zabytków naszego miasta.

            Bardzo dziękujemy Ks. Prałatowi za odwiedziny i życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych!

          • MŁODZI ZDOLNI Z "JEDYNKI"

          • Wielką radością napawają nas wszystkie sukcesy uczniów. W tym roku duże grono siódmo- i ósmoklasistów brało udział w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Intensywna praca zaowocowała wysokimi wynikami. Z przyjemnością prezentujemy nazwiska uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych:

            Jagoda Sznaj (klasa 8b) – Konkurs z Matematyki

            Krystian Skórski (klasa 8b) – Konkursy z Matematyki, Fizyki i Geografii

            Martyna Stelmach (klasa 8a) – Konkurs z Języka Polskiego (uczennica zakwalifikowała się również do finału Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych)

            Maja Kobielska (klasa 8b) – Konkurs z Języka Angielskiego

            Kamil Sudak (klasa 8a) – Konkurs z Języka Angielskiego

            Iga Skawina (klasa 7e) – Konkurs z Języka Niemieckiego

            Julia Głąb (klasa 8e) – Konkurs z Chemii.

             

            Życzymy dalszych sukcesów!!!

          • 4a poznaje historię Przeworska

          • Słoneczne czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy na zwiedzaniu naszego miasta. Z panią Małgorzatą Wołoszyn- pracownikiem Muzeum w Przeworsku i naszą przewodniczką - spotkaliśmy się przy Klasztorze oo. Bernardynów i stamtąd rozpoczęliśmy naszą wędrówkę. Wysłuchaliśmy historii o zabytkowych domach przy ulicach Kilińskiego i Bernardyńskiej, następnie przeszliśmy przez Rynek (tu zatrzymaliśmy się przy Ratuszu, by posłuchać m.in. o herbie Przeworska i wysłuchać hejnału ), aż dotarliśmy do Bazyliki pw. Ducha Św. i tam zakończyliśmy naszą wycieczkę. Dzięki opowieściom pani przewodnik - której serdecznie dziękujemy- okazało się, że mieszkamy w mieście, które posiada naprawdę bogatą historię i wiele jeszcze możemy się dowiedzieć, ale to już następnym razem...

          • STACJA METEOROLOGICZNA W NASZEJ SZKOLE

          • W ramach projektu #Laboratoria Przyszłości nasza szkoła została doposażona w ogródek meteorologiczny w skład którego wchodzi: półprofesjonalna klatka meteorologiczna w której umieszczono termometr, barometr, higrometr oraz termometr maksymalny i minimalny, na zewnątrz znajduje się wskaźnik kierunku i prędkości wiatru i deszczomierz. Dodatkowo pojawiła się automatyczna stacja meteorologiczna służąca do wykonywania bezobsługowych pomiarów elementów meteorologicznych, których wyniki prezentowane są za pomocą e-usługi z wykorzystaniem elektronicznych tablic informacyjnych. Stale są monitorowane i prezentowane na ścianie frontowej szkoły takie parametry powietrza jak: stężenie pyłu zawieszonego PM2.5 i PM10, temperatura i wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, opady ciekłe, prędkość i kierunek wiatru.  Klatka meteorologiczna pozwoli na uruchomienie w przyszłości szkolnego projektu edukacyjnego, celem obserwacji poszczególnych elementów meteorologicznych, pozwoli również mieszkańcom naszego miasta na śledzenie aktualnych danych pogodowych.