• Podsumowanie roku szkolnego 2021/22

Choć ostatni dzwonek rozbrzmiał ponad 2 miesiące temu, to zgodnie z oświatowym kalendarzem dopiero dziś przypada koniec roku szkolnego 2021/22. To dobry czas na podsumowanie i kilka refleksji.

We wrześniu wróciliśmy w szkolne mury, by wreszcie realizować zajęcia w formie stacjonarnej. Wszyscy odetchnęli z ulgą po miesiącach spędzonych przed ekranem monitora. I choć przez pewien czas kontynuowaliśmy naukę w formie zdalnej, to jednak powoli wracaliśmy do normalności.

Mijający rok szkolny obfitował w wiele wydarzeń.

Nasi uczniowie nieustannie zaskakiwali nas swoją wiedzą i umiejętnościami, odnosząc sukcesy w konkursach i zawodach. Liczne grono laureatów i finalistów konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie zapewniło nam wysoką - 6. lokatę w rankingu podkarpackich szkół z najzdolniejszymi uczniami ("Nowiny").

W lutym przyszło nam zmierzyć się z zupełnie nowym wyzwaniem. U naszych wschodnich sąsiadów wybuchła wojna. Nie pozostaliśmy obojętni i zaczęliśmy organizować pomoc. Wkrótce pojawili się u nas ukraińscy uczniowie, którym zapewniliśmy wsparcie materialne i otoczyliśmy opieką. Solidarnie zaczęliśmy się uczyć podstawowych słów i zwrotów w języku ukraińskim.

W czerwcu zorganizowaliśmy plenerowe warsztaty ceramiczno-malarskie, podczas których uczniowie z Ukrainy wspólnie ze szkolnymi wolontariuszami z "Promyczka" tworzyli swoje dzieła pod okiem terapeutów. Dzięki temu mali uchodźcy mogli oderwać myśli od problemów i na chwilę zapomnieć o tęsknocie za domem.

Jak co roku, w maju odbył się egzamin ósmoklasisty. Nasi uczniowie po raz kolejny nie zawiedli. Wynik z każdego przedmiotu (język polski, matematyka, język angielski) był wyższy od średniej krajowej, wojewódzkiej, powiatowej i gminnej.

W czerwcu, z łezką w oku, pożegnaliśmy absolwentów, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w wymarzonych szkołach ponadpodstawowych.

W czasie gdy inni wypoczywali, trzy uczennice doskonaliły swoje umiejętności w zakresie języka niemieckiego podczas kursów w Niemczech.

I TAK ROK SZKOLNY ZATOCZYŁ KOŁO. A JUŻ JUTRO SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA POWITANIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23!!!