• AKCJA "GROSZ DO GROSZA dla Poli"

          • Samorząd Uczniowski naszej szkoły zachęca do włączenia się do akcji.
            Uczniowie zbierają drobne monety do puszek, które znajdują się klasach.
            Nie mamy dużo czasu, gdyż akcja trwa do 20 października.

            Za wsparcie serdecznie dziękujemy!


          • Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

          • 27.09.2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty, które prowadzili trenerzy z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie klas 5b, 6a, 6c i 6d w czterech zespołach po 15 osób poznawali tajniki DRUKU 3D. Zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruku oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia przygotowali i wprowadzili drobne modyfikacje w przygotowanym projekcie, a następnie przesyłali projekt do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy.

            W drugim bloku pt. JAK WIDZI KOMPUTER? - zastanawiali się na wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych i sztucznej inteligencji. Testowali program do rozpoznawania gestów i dowiedzieli się jak wygląda praca nad stworzeniem takiego programu. Zastanawiali się na dalszym rozwojem technologii i związanymi z tym szansami i zagrożeniami.

            Laboratoria Przyszłości w szkołach to miejsca rozwijania talentów uczniów!

          • XXII Podkarpacki Rajd Pieszy Szkół im. Jana Pawła II

          • W dniu 22.09.2022 r. uczniowie klas 5a, 5b, 5c, 5d, 6a, 6d, 7a, 7b i 8f wzięli udział w Podkarpackim Rajdzie Pieszym Szkół im. Jana Pawła II po ziemi pruchnickiej. Po Mszy Św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce i zapoznaniu się z historią tego miejsca, uczniowie podzieleni na grupy wiekowe wyruszyli na wędrowne szlaki. Na zakończenie rajdu tradycyjnie odbyło się integracyjne spotkanie przy ognisku i muzyce.

          • ” KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI”

          • Z radością informujemy, że Szkola Podstawowa nr 1 w Przeworsku przystąpiła w tym roku do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego ” KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI”, którego celem jest  uwrażliwienie całej naszej społeczności na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także rozwijanie empatii i  tolerancji, oraz  eliminowanie uprzedzeń na temat osób chorych i niepełnosprawnych.

            Wszyscy mamy jednakowe prawa do szacunku, miłości i rozwijania sie zgodnie ze swoimi predyspozycjami .

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          •  

             

            Międzynarodowy Dzień Kropki, to  święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i wydarzeń kulturalnych, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

            W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day w naszej szkole były okazją do rozmowy z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu. Nie zapominajmy, że każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent, który często czeka na dobry moment aby się ujawnić.

          • XI edycja Narodowego Czytania

          • 5 września 2022 roku w towarzystwie wiekowych drzew  Parku Miejskiego klasy 5c, 5d i 6d wzięły udział w XI edycji Narodowego Czytania. 

            Niezwykła atmosfera parku, kontakt z przyrodą sprzyjały „przeniesieniu” uczestników w świat „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Mimo upływu kolejnych dziesięcioleci utwory naszego wieszcza narodowego nadal zachwycały i budziły emocje wśród odbiorców. Dzieci z  zainteresowaniem wsłuchiwały się w treść tajemniczych a czasem pełnych grozy dzieł. Nauczyciele poloniści oraz uczniowie zaprezentowali „ Świteziankę”, „Powrót taty”, „Lilije” i „Panią Twardowską”.  

            Spotkanie miało na celu promocję czytelnictwa jako podstawową formę kontaktu  z kulturą, propagowanie dzieł polskiej literatury, wzmacnianie kulturowej wspólnoty, jak również integrację klasową.  

            Piękna pogoda, promienie wrześniowego słońca, śpiew ptaków sprawiły, że czas spędzony z książką upłynął bardzo przyjemnie.  

             Do zobaczenia za rok… 

            Zapraszamy na fotorelację

            Fotorelacja

            ​​​​​​​

          • Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "...żeby ludzie byli dobrzy dla siebie wzajemnie..." - ponadczasowe myśli Marii Grzegorzewskiej 

          •  

            W ostatnich dniach czerwca, kiedy już czekaliśmy nas wakacje,  nasi uczniowie otrzymali wspaniałą wiadomość. Zostali nagrodzeni w Wojewódzkim Konkursie Literackim organizowanym przez Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2  w Rzeszowie. Prace oceniane były przede wszystkim pod kątem twórczego charakteru   i oryginalności. Opowiadania i wiersze naszych młodych twórców, których tematem przewodnim była „dobroć” spotkały się z wielkim uznaniem jury. Maria Grzegorzewska, której słowa były  mottem konkursu,  to wybitna polska pedagog, psycholog i twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce, ponadto patronuje rokowi  2022. Sejm RP zdecydował o  uhonorowaniu tej wybitnej postaci. Tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesów naszych podopiecznych  i cieszymy się z ich literackiego talentu! 

            Nasi zwycięzcy: 

            I miejsce Martyna Cieśla  

            I miejsce Marceli Ochyra 

            II miejsce Kornelia Dec

            II miejsce Oliwia Homik  

            III miejsce Maja Balawender 

            III miejsce Maja Bytnar  

            Wyróżnienia: Maja Przeworska; Michał Górski; Adrianna Halwa; Gabriela Gąsior; Milena Piwko. 

            Gratulujemy!!!