• Wycieczka klasy 6b i 6c do Krakowa

• 10 października klasy 6b i 6c pod opieką nauczycielek: Katarzyny Szlęk, Barbary Dryniak oraz Marii Dziuby wybrały się autokarem na pełną przeżyć wycieczkę do skąpanego w słońcu i barwach jesieni Krakowa. Pierwszym zaplanowanym celem wyjazdu była wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym uczniowie mogli osobiście zaobserwować wiele eksponatów oraz ciekawych zjawisk z dziedziny przyrody, fizyki, chemii czy mechaniki, oraz obejrzeć seans o wynalazkach pt. ,,Na skrzydłach marzeń’’ w  kinie 3D. Z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem, wszyscy uczestniczyli w prezentowanych eksperymentach naukowych z wykorzystaniem właściwości suchego lodu i ciekłego azotu. Dodatkowym atutem tego miejsca są liczne place zabaw więć szaleństwom nie było końca.... Kolejnym punktem na trasie wycieczki był ziejący ogniem smok pod wawelskim wzgórzem, a następnie tętniący życiem i wypełniony historią krakowski Rynek. Tam znalazł się czas na zwiedzanie Kościoła Mariackiego z ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennic, ale też na zakup pamiątek i wypoczynek pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Nie zabrakło również akcentu związanego z postacią patrona naszej szkoły Ojca św. Jana Pawła II. Uczniowie mieli okazję zobaczyć słynne okno papieskie na ulicy Franciszkańskiej. Podczas całej wycieczki dzieciom towarzyszyły wspaniałe humory i piękna, jesienna aura, a wrażenia i bogactwo kulturowe Krakowa na długo pozostaną w pamięci.

• Zbieramy TALENCIAKI dla naszej szkoły!

• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Szkoły pełne talentów, w której zgromadzone punkty można wymienić na atrakcyjne nagrody do wykorzystania podczas lekcji. Dodatkowo, każdy TALENCIAK bierze udział w Wielkiej Szkolnej Loterii.

Zdarza Ci się robić zakupy w sklepie LIDL?

Zależy Ci na zdobyciu pomocy dydaktycznych dla uczniów, aby urozmaicić szkolne zajęcia?

Jeżeli Twoja odpowiedź na obydwa pytania brzmi "TAK", to ta akcja jest właśnie dla Ciebie.

Wystarczy podczas robienia zakupów w jednym ze sklepów sieci LIDL odebrać kupony TALENCIAKÓW, a następnie przypisać je do naszej szkoły.
            Można to zrobić poprzez zeskanowanie kodu QR lub ręczne wpisanie kodu (ciąg liter i cyfr). Możesz takze przynieść kupony do sekretariatu szkoły, a my zrobimy to za Ciebie.
            Punkty przypisujemy na stronie https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/index.

Rozpowszechnij informację o akcji wśród swoich znajomych i rodziny - każdy punkt to dodatkowa szansa na zdobycie nagród, których listę znajdziesz TUTAJ.

To nic nie kosztuje, a szkoła zyskuje!!!

• Świat pod mikroskopem

• W tym tygodniu na zajęciach z kółka biologiczno - chemicznego uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję pracować na nowych mikroskopach, które szkoła zakupiła w ramach programu Laboratoria Przyszłości.