• KONKURS RECYTATORSKI - "WIOSNA W SERCU, WIOSNA WKOŁO"

• 29 marca 2022 r. w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbył się koncert laureatów, połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień uczestnikom XIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosna w sercu, wiosna wkoło”. Organizatorami konkursu były Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu i Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała uczennica klasy 7a Urszula Kojder, która zdobyła III miejsce. Uczennica zaprezentowała wiersz Marii Konopnickiej „Pobudka wiosny”.

Serdecznie gratulujemy!

• VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

• Dnia 13 maja 2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Przeworsku. Wokaliści prezentowali swoje piosenki w dwóch kategoriach: klasy I – IV i klasy V – VIII. Piosenki były wykonywane w języku angielskim i niemieckim.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8a Martyna Stelmach, która za wykonanie piosenki „Wind of Change” zyskała przychylność jury zdobywając III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy!

• Mamy laureata i finalistę Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego!

•      W tegorocznym PRZEDMIOTOWYM KONKURSIE Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty sukces odniosło dwoje uczniów.

Jagoda Sznaj - uczennica klasy 8b została LAUREATKĄ, zaś  Krystian Skórski - uczeń klasy 8b został FINALISTĄ tego prestiżowego konkursu. Znalezienie się w czołówce najlepszych matematyków w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu naszych uczniów.

Warto nadmienić, że Jagoda zarówno w etapie wojewódzkim jak i rejonowym zdobyła maksymalną liczbę punktów.

Uczennica swoją pasję do matematyki rozwija od najmłodszych lat, a od klasy siódmej realizuje indywidualny program nauczania z matematyki pod okiem pani Marzeny Jaśkowiec. Wspólnie z Krystianem uczestniczy również w zajęciach koła matematycznego.

Jagodzie z tytułu wysokiej lokaty przysługuje wiele przywilejów. Osiągnięcie zostanie wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, tuż obok celującej oceny z matematyki. Uczennica zwolniona jest także z części matematycznej egzaminu ósmoklasisty. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z tej części egzaminu najwyższego wyniku. Tytuł laureata i finalisty to także dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga zarówno od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy.

Jagodzie i Krystianowi bardzo gratulujemy i cieszymy się ich sukcesem.

• Finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Bezpieczna Droga do Szkoły”

• W dniu 6 maja 2022r. w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu, odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Bezpieczna Droga do Szkoły”, którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu, pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego.

Program wydarzenia obejmował konkurs w postaci quizu dotyczącego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz uroczyste rozdanie nagród.

Laureatami konkursu zostali również uczniowie naszej Szkoły:

W kat. klas 1-4:

- I miejsce zdobyła uczennica kl. 4c – Martyna Cieśla,

- a wyróżnienia zdobyło ośmioro uczniów z kl. 2d – Lena Domańska, Maja Franus, Kamil Kulpa, Michalina Luch, Lena Mielnicka, Jakub Paryła, Patrycja Perykasza i Kacper Szklarz.

W kat. klas 5-8:

- III miejsce zdobyła uczennica kl. 5c – Patrycja Kwiatkowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• XXXI Podkarpacki Konkurs Piosenki "O złoty klucz do sławy"

• 28 kwietnia w sali widowiskowej Jarosławskiego Ośrodka Kultury odbył się XXXI konkurs piosenki "O złoty klucz do sławy".

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II d: Jan Blok i Viktoria Van Der Horst (opiekun: Bożena Sebzda).

Laureatem konkursu został Jan Blok zdobywając wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Akcja " Góra Grosza"

• Ostatni rok był dla wszystkich czasem wyzwań. Nowa sytuacja zmieniła myślenie i działania. Nauka zdalna, potem hybrydowa, wirtualne spotkania, miały na Nas ogromny wpływ. W naszej szkole, pomimo trudności, udało się wesprzeć działania akcji Góra Grosza i przeprowadziliśmy ją. Łącznie zebraliśmy 1116,94 złotych. Mimo trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, nadal pamiętamy o tych najsłabszych i najbardziej potrzebujących pomocy. Dzięki Wam udało się wesprzeć:
            - programy stypendialne dla ponad 100 dzieci,
            - psychologiczne warsztaty i konsultacje dla dzieci i ich opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu, pomogły ponad 1000 dzieci.
            - ponad 100 dzieci w Domach, w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.

Dziękujęmy!

• Jagoda Sznaj finalistką I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „1 z 10”

• W dniu 26 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Cmolasie odbył się Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „1 z 10”W finale wzięło udział dziesięciu najlepszych uczniów wyłonionych w pierwszej części konkursu, która odbyła się w formie pisemnej. Podczas ustnej formy konkursu finaliści odpowiadali na niejednokrotnie bardzo trudne i podchwytliwe pytania. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz patronatem medialnym przez “Tygodnik Korso Kolbuszowskie” oraz “Radio Cmolas”.

Wśród finalistów znalazła się uczennica naszej szkoły Jagoda Sznaj, która uplasowała się na 4 miejscu.

GRATULUJEMY!